Google bez narzędzia parametrów URL

Przeglądanie wyników wyszukiwania w Google nigdy nie było prostsze — nowa funkcja na smartfony

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Nieustanne poprawki są potrzebne, aby nie zostać w tyle. Co prawda dzisiaj mało kto wyobraża sobie, że Google zostanie zdetronizowane z roli najpopularniejszej wyszukiwarki stron internetowych, ale zmiany zawsze są potrzebne. Tym razem Amerykanie postanowili udoskonalić system przechodzenia pomiędzy poszczególnymi wynikami wyszukiwania. Dokładniej rzecz biorąc, zmiana dotyczy przeglądarki Chrome na smartfony, która w bardziej przejrzysty i przede wszystkim prostszy sposób pozwoli nam przełączać się pomiędzy stronami.

Przechodź do kolejnych wyników wyszukiwania w Google poprzez karty

Jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, w ramach wejścia na jedną ze stron, na górze pojawia się dodatkowy pas z kolejnymi wynikami wyszukiwania danego hasła. W ten sposób nie musimy cofać się do Google, aby następnie wybrać następny link. Teraz możemy to zrobić bezpośrednio z poziomu strony, na której jesteśmy. Kliknięcie logo giganta pozwala wrócić do standardowej listy wyszukiwania, a jeśli już uznamy, że znaleźliśmy to, czego szukaliśmy, to wystarczy kliknąć x, aby zamknąć dodatkowy pasek.

Jakby nie patrzeć, zmienia się znacząco sposób obsługi wyszukiwanych haseł. Zainteresowani mogą już dzisiaj uruchomić powyższe rozwiązanie poprzez aktywację odpowiedniej flagi w chrome://flags. Nazywa się ona Continuous Search Navigation i jak to opisuje Google, umożliwia bardziej płynne wyszukiwanie.

Zobacz też: Dryfujące Joy-Cony pozostają w Nintendo Switch OLED — w tej materii nic się nie zmienia.

Tradycyjnie nie u wszystkich może być dostępne powyższe rozwiązanie. Aktualnie flagę znalazłem na kilku ze swoich urządzeniach, więc Google tradycyjnie dla siebie udostępnia tę zmianę falami. Tylko czy będziecie w stanie przestawić się z klikania wstecz na obsługę nowej belki? Swoją drogą, czy to rozwiązanie nie powinno trafić także na komputery?

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy