p901-1

 

Wiele osób stwierdza, że produkty firmy z Cupertino podobają im się wizualnie, ale nie odpowiada im zainstalowany w nich system operacyjny – iOS. Chińska firma PlusMe wychodzi ich oczekiwaniom naprzeciw, prezentując klon iPada1, pracujący pod Androidem ICS.

Sprzęt z wyglądu jest praktycznie taki sam jak pierwszy iPad, co zresztą widać na zdjęciu, gdzie P901 znajduje się po lewej stronie. Specyfikacja techniczna ma prezentować się następująco:

-Android 4.0 Ice Cream Sandwich

-pojemnościowy ekran o wielkości 9,7 cala i rozdzielczości 1024×768

-układ SoC Rockchip RK2918 z procesorem Cortex-A8 1GHz

-1 GB RAM

-16 GB ROM

-aparat 2 MPx i przednia kamera VGA

-czytnik kart TF i port USB

-bateria 7600 mAh

-moduł WiFi

-żyroskop

p901-2

Tablet ma kosztować 138$, co jest na pewno poważnym argumentem zachęcającym do jego zakupu.

Co sądzicie o takim chińskim iPadzie?

źródło: tablet-news

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.