lg-cloud

 

LG ogłosiło właśnie, że od dnia 1 maja br. włączana będzie usługa LG Cloud, czyli funkcjonalna „chmura” dla użytkowników produktów LG. W zamyśle ma być ona konkurencją dla usług innych dostawców, czyli m.in. Google’a, Apple’a, Microsoftu czy Samsunga.

LG Cloud ma być dostępny w wersji na komputery PC oraz na urządzenia z systemem Android.

Usługa od Koreańczyków ma posiadać kilka funkcji, które zachęcą do wybrania jej a nie alternatywy od konkurencji. Oto najważniejsze z nich:

-automatyczna synchronizacja danych z serwerami LG, by móc cieszyć się tą samą treścią na smartfonach, tabletach i telewizorach od LG oraz na komputerach/laptopach – oczywiście jednocześnie

-funkcja Real-time Streaming Transcoding Technology, zapewniająca konwersję mediów po stronie serwera – użytkownik nie będzie zatem musiał martwić się o instalowanie dodatkowych kodeków w urzadzeniu

cloud

Usługa ma być dostępna w dwóch wersjach – darmowej oraz płatnej. Na razie nie wiadomo, ile miejsca na dane udostępni swoim klientom LG, ani jaki koszt stanowić będzie wykupienie ewentualnej komercyjnej odsłony produktu.

Już jutro przekonamy się zatem, czy oferta przedstawiona przez LG będzie w stanie przekonać potencjalnych klientów do rezygnacji z usług takich jak Dropbox czy Google Drive.

źródło: knowyourmobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.