ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung kopiuje LG? Galaxy Folder niczym LG Gentle

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
samsung galaxy folder

Dzisiejsze smartfony starają się być jak najcieńsze, jak najlżejsze. Duży, wyrazisty wyświetlacz, aparat zastępujący kompakt oraz dobry układ audio zadowalający nawet melomanów. Odchodzi się już od wbudowanych klawiatur fizycznych. Niemniej czasem można natrafić na rynku na nowości – jak na przykład zapowiadany ostatnio przez LG model z klapką. Teraz jesteśmy świadkami jeszcze jednej słuchawki wykonanej w tym stylu, lecz przez konkurencję.

Samsung Galaxy Folder to smartfon łączący w sobie klawiaturę fizyczną oraz wyświetlacz umieszczony na klapce. Powracamy więc do dawnych lat, kiedy takie telefony były pożądane. Ekran w Galaxy Folder ma wielkość 3,8 cala i jest, rzecz jasna, dotykowy. Pamięć wewnętrzna wynosi zaś 8 GB, można ją bez kłopotu rozszerzyć o kolejne 128 GB za pomocą karty SD.

Zastosowano dwa aparaty. Główny, umieszczony na tyle urządzenia cechuje się matrycą wielkości 8 megapikseli. Kamerka znajdująca się na froncie pozwoli na wykonanie selfie wielkości 2 megapikseli. Samsung Galaxy Folder będzie zasilany baterią o pojemności 1800 mAh.

Póki co telefon będzie dostępny wyłącznie w Korei Południowej i nie wiadomo czy jego dostępność rozszerzy się na pozostałe państwa. Galaxy Folder został wyceniony na 255 dolarów.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy