onex

 

Jak powszechnie wiadomo, wśród czołowych producentów smartfonów z Androidem panuje przekonanie, że dobre urządzenie to urządzenie z nakładką. Szczególnie temu przekonaniu hołduje HTC, które od dawien dawna wydaje na świat sprzęt z HTC Sense UI.

Od momentu premiery dopracowanego wizualnie Androida 4.0 sens stosowania nakładek stanął pod znakiem zapytania. Jednakże telefony takie produkowane są nadal, a użytkownicy chcacy doświadczyć radości obcowania z czystym ICS’em zmuszeni są do wgrywania nieoficjalnych ROMów.

Takim osobom przychodzi w sukurs CM9 – otwartoźródłowa dystrybucja Androida 4.0 z drobnymi tweakami, zachowująca oryginalny wygląd systemu. Swoją wersję tego systemu dostał właśnie także bardzo popularny ostatnio flagowiec od HTC – czyli model One X, którego to możecie wygrać w konkursie Android.com.pl.

holo

Port CM9 dla tego urządzenia stworzony został przez grupę developerską o nazwie TripNDroid Mobile Engineering. W ROMie w obecnym stadium rozwoju nie działa aparat/kamera oraz tethering poprzez WiFi.

Użytkownicy, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się „zamulającego” Sense, muszą wgrać alternatywne recovery i zaflashować ROM.

Oryginalny temat z changelogiem i instrukcjami znajduje sie tutaj.

Jeżeli jesteście na tyle odważni, by zmienić stockowy ROM od HTC, i na tyle niecierpliwi smaku czystej „Lodowej Kanapki”, że możecie poświęcić gwarancję – zróbcie to i podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.