Problemy w Malezji z produkcją chipów

Nie kupuj procesora z nieznanego źródła – może Cię czekać naprawdę olbrzymie rozczarowanie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Fałszywe procesory zalały ostatnio rynek Państwa Środka. W rezultacie te fałszywe układy mogą trafić na inne rynki, ponieważ Chiny eksportują gotowe produkty, więc rzeczywiste produkty zawierające niespełniające norm chipy mogą stać się powszechnie dostępne. To natomiast będzie oznaczało konieczność zakupu procesorów jedynie w sklepach dużych dostawców, oraz problemy dla mniejszych działalności. Zwłaszcza że układy takie mogą dość szybko stać się podstawą funkcjonowania mniej uczciwych przedsiębiorców.

Fałszywe procesory z Chin

Fałszywe procesory z Chin

Globalny niedobór chipów już spowodował wzrost cen komponentów i elektroniki, ale jest jeszcze jeden negatywny efekt, jaki może przynieść napięta podaż: zalew podróbek. Produkty te mogą nie tylko zepsuć wrażenia użytkownika, ale także stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Podrobione części mogą faktycznie działać, a nawet osiągać odpowiednie poziomy wydajności. Jednak w zależności od tego, jak dana część została zbudowana, może ona ulec awarii po pewnym czasie użytkowania lub w określonych warunkach. Otrzymanie partii przetworzonych lub wadliwych chipów stanowi ogromny problem dla mniejszych firm, które nie mają możliwości przetestowania wszystkich swoich wyrobów.

Zobacz też: Proteza z drukarki w 2 tygodnie – Glaze Prosthetics stale się rozwija

Jeszcze większy problem pojawia się, gdy dystrybutorzy mieszają dobre i odzyskane lub wadliwe części i sprzedają je w jednej partii. Ponadto, potencjalnie niedoskonałe chipy są sprzedawane w tej samej cenie co dobre, co czyni je jeszcze trudniejszymi do wykrycia. W wielu przypadkach nikt nie będzie wiedział, że niektóre elementy wyposażenia są potencjalnie złe, zanim ulegną awarii.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy