sony_mobile_communications

Podczas wycieku informacji na temat premier smartfonów Sony w 2012 roku pojawiła się nazwa LT29i Hayabusa. Najwyższa cena spośród wszystkich modeli wskazywała na to, że to właśnie on prawdopodobnie zostanie flagowym urządzeniem producenta na ten rok. Nowe spekulacje na ten temat zdają się potwierdzać tę tezę.

Jak podają chińskie źródła, Hayabusa wyposażona zostanie w procesor Snapdragon S4 Pro (MSM8960 Pro), czyli ulepszoną wersję układu z grafiką Adreno 320. Co więcej, na pokładzie znajdzie się również aparat o rozdzielczości aż 13 megapikseli wyposażony w funkcję HDR. Według zapowiedzi radzić ma on sobie nawet przy słabym oświetleniu. Ekran o przekątnej 4,55 cala pracować będzie w rozdzielczości HD (1280×720). Obudowa mierząca zaledwie 7 mm grubości pomieści baterię o pojemności 2200 mAh. Wszystko pracować będzie pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Poniżej znajdziecie zdjęcie, które teoretycznie przedstawiać ma właśnie uchwyconą w locie Hayabusę.

sony-hayabusa

Jak widać, specyfikacja techniczna prezentuje się bardzo dobrze. O ile plotki się potwierdzą, można liczyć na to, że Hayabusa stanie się flagowym modelem Sony na rok 2012. Spekulacje mówią, że oficjalną nazwą urządzenia może być Xperia GX. Według wcześniejszych przecieków, cena wynosić będzie niecałe 500 euro. Pozostaje czekać do czerwca, kiedy to smartfon ma zostać oficjalnie zaprezentowany.

źródła: pocketnow.com, phandroid.com, briefmobile.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.