Oppo ColorOS 11 Android 11 aktualizacja

Aktualizacja dla Oppo – Android 11 z ColorOS 11 trafi do tych modeli

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Oppo nie odpuszcza aktualizacji swoich smartfonów. A lipcu kolejne modele mogą liczyć na to, że Android 11, czyli ColorOS 11 pojawi się na wybranych modelach producenta. Wśród nich nie zabraknie sprzętów z jednej z najpopularniejszych serii od Oppo, czyli modeli Reno. Które ze smartfonów mogą wyczekiwać już aktualizacji?

Aktualizacja Oppo – ColorOS 11 dla wybranych modeli już w lipcu

Oppo ColorOS 11 Android 11 aktualizacja
Fot. Oppo

Lipiec się powoli rozpędza, a Oppo nie zwalnia tempa, jeżeli chodzi o wypuszczanie nowych aktualizacji. W tym miesiącu ColorOS 11 powinno trafić do aż dziewięciu modeli od producenta. Te macie wyszczególnione na grafice zamieszczonej w tekście, ale także na poniższej liści. Oto sprzęty, które dostaną ColorOS 11 wraz z Android 11.

  • Oppo Reno4
  • Oppo Reno4 5G
  • Oppo Reno4 Z 5G
  • Oppo Reno4 Lite
  • Oppo Reno3 Pro
  • Oppo Reno3
  • Oppo Reno 10x Zoom
  • Oppo A72
  • Oppo A52

Zobacz też: Który operator ma najszybszy Internet mobilny?

ColorOS 11 to nakładka systemowa, która oparta została o Android 11. Oczywiście razem z aktualizacją, dla posiadaczy wybranych smartfonów pojawią się także nowe funkcje w ich urządzeniach. Jedną ze zmian będzie możliwość swobodniejszego dostosowywania Always On Display dla modeli, które obsługują taką funkcjonalność. Oczywiście nowa wersja systemu to także znaczne przyśpieszenie dla urządzenia oraz lepsza obsługa pamięci. Do tego dochodzą ulepszone systemy animacji i znacznie szybsze przełączanie między aplikacjami.

Korzystając z ColorOS 11 na smartfonach Oppo aplikacje mają się uruchamiać średnio o 23% szybciej, niż na poprzednich wersjach systemu. Nie zabrakło także nowego sposobu kontroli nad trybem ciemnym. ColorOS 11 ma 3 poziomy kontrastu, a z tego można korzystać także w aplikacjach firm zewnętrznych. Aktualizacja powinna pojawić się w wybranych modelach już niedługo i cieszy to, że Oppo nie zapomina o starszych urządzeniach ze swojego portfolio. Teraz pozostaje tylko czekać na pliki i sprawdzać, jak smartfon pracuje na nowej wersji systemu.

Źródło: Oppo

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy