Nowy szef LG Electronics

Jak sobie radzi LG bez smartfonów? Firma publikuje najnowsze wyniki finansowe

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

LG Electronics zanotowało dwucyfrowy wzrost zysków operacyjnych w drugim kwartale tego roku. Firma podzieliła się tą wiadomością w nowym raporcie finansowym, który pojawia się po tym, jak zamknęła swoją działalność związaną z produkcją smartfonów. Okazuje się więc, że dział mobilny firmy negatywnie wpływał na jej tempo rozwoju. Warto jednak podkreślić, że poniższe wyniki nie są związane jedynie z odcięciem gałęzi, która generowała jedynie starty.

Jak LG radzi sobie bez smartfonów?

Jak LG radzi sobie bez smartfonów

Zgodnie z raportem Xinhuanet, wstępne dane liczbowe dla danych operacyjnych osiągnęły 1,11 biliona wonów, czyli około 975 milionów dolarów, w okresie od kwietnia do czerwca. Oznacza to znaczny wzrost o 65,6 procent w porównaniu do analogicznego okresu tego samego roku. Warto zauważyć, że był to również najwyższy zysk w drugim kwartale, który południowokoreański gigant technologiczny odnotował w ciągu ostatnich 12 lat, przekraczając 1 bilion wonów (878,7 mln dolarów) w drugim kwartale z rzędu. Ponadto, przychody firmy osiągnęły wzrost o 48,4 procent w ciągu roku, osiągając 17,1 bilionów wonów (około 15 miliardów dolarów) w drugim kwartale tego roku. Oznaczało to najwyższy odczyt drugiego kwartału w historii firmy. Warto dodać, że wciąż nie jest znany dochód netto i szczegółowe zarobki każdej jednostki biznesowej firmy.

Zobacz też: Prawie jak zamawianie pizzy – mobilny serwis Samsunga podjedzie pod same drzwi

Pamiętajmy jednak, że jest zbyt wcześnie, aby wyniki te były zależne od uśmiercenia działu smartfonów. Sam producent podkreśla, że dwucyfrowy wzrost zysków zawdzięcza silnemu popytowi na telewizory i klimatyzatory w sezonie letnim. Dodatkowo wszystkie działy firmy przeszły w tym czasie spore usprawnienia i zostały poddane optymalizacji kosztów. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy