25 milionów smartfonów z HarmonyOS

HarmonyOS idzie jak burza – liczba użytkowników jest większa, niż mieszkańców średniej wielkości kraju

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Huawei oficjalnie zaprezentował najnowszą wersję swojego autorskiego systemu operacyjnego HarmonyOS 2 w dniu 2 czerwca. Ta iteracja posiada kilka ciekawych funkcji, w tym wsparcie dla smartfonów. Podczas premiery, firma ogłosiła plan aktualizacji swoich smartfonów do HarmonyOS 2. Ten przebiega bez problemów, a system już teraz obsługuje najnowsze flagowe modele, takie jak Huawei Mate 40. Jednak prawdziwą siłą nowego systemu jest wsparcie dla starszych urządzeń oraz tych ze średniej półki cenowej, także tych wydanych kilka lat temu.

25 milionów smartfonów z HarmonyOS

25 milionów smartfonów z HarmonyOS
HarmonyOS

Nie było więc zaskoczeniem, gdy firma ujawniła zaledwie kilka dni po premierze, że OS został zainstalowany w ponad 10 milionach urządzeń. Huawei podał aktualizację tych informacji, ujawniając, że HarmonyOS 2 został zainstalowany w ponad 25 milionach urządzeń na całym świecie. Spodziewamy się, że liczba ta będzie rosła, ponieważ aktualizację dostało na razie tylko 69 ze 100 planowanych modeli i to tylko w Państwie Środka. Jednak w reszcie świata wiele osób czeka na możliwość wypróbowania nowego systemu operacyjnego.

Zobacz też: Samsung Galaxy F22 oficjalnie. Tani smartfon dla tych, którym zależy na dużej baterii

W planach Huaweia jest 300 milionów urządzeń z HarmonyOS do końca roku. Tutaj jednak warto się zatrzymać. Otóż system ten działa na praktycznie każdym typie urządzeń. Nawet na inteligentnych kuchenkach. Nie chodzi tu więc o setki milionów smartfonów. Wzrost ten również szybko zwolni, kiedy już wszyscy zainteresowani pobiorą aktualizację. W końcu czym innym jest zaktualizować smartfon do nowego systemu, a czym innym kupić urządzenie z nową platformą. Jednak szanse HarmonyOS na stanie się istotnym graczem na rynku systemów mobilnych wciąż są całkiem spore.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy