Melinda Gates kończy ze wsparciem fundacji Gates

Była żona Billa Gatesa obiecuje, że w ciągu dwóch lat dogada się z mężem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kiedy na początku tego miesiąca ogłoszono, że Bill i Melinda Gates chcą się rozwieść po 27 latach małżeństwa, niektórzy zastanawiali się, co stanie się z fundacją, którą założyli w 2000 roku. Teraz, mamy kilka odpowiedzi na te pytania. Oczywiście już wtedy byli małżonkowie zapowiedzieli, że nadal będą pracować razem w Bill & Melinda Gates Foundation. W wydanym dziś oświadczeniu, prezes fundacji Mark Suzman powiedział, że zgodzili się na dodatkowy krok: jeśli po dwóch latach, któraś ze stron zdecyduje, że nie może kontynuować współpracy jako współprzewodniczący, to Melinda Gates zrezygnuje z funkcji współprzewodniczącego i powiernika.

Bill i Melinda Gates obiecali się dogadać

Bill i Melinda Gates obiecali się dogadać

Obydwoje współprzewodniczący ogłosili również, że przeznaczyli dodatkowe 15 miliardów dolarów na rzecz fundacji w celu kontynuowania globalnej walki z ubóstwem, nierównością i chorobami, a także zwiększą liczbę powierników nadzorujących podejmowanie decyzji przez fundację. Od momentu powstania, Bill & Melinda Gates Foundation przekazała na swoje cele ponad 55 miliardów dolarów.

Zobacz też: Chińczycy przejmują kluczowego producenta elektroniki z Europy

Nasza wizja fundacji rozwijała się z biegiem czasu, ale zawsze była skoncentrowana na rozwiązywaniu problemów nierówności i poszerzaniu możliwości dla najbiedniejszych ludzi na świecie. Te nowe środki i ewolucja zarządzania fundacją pozwolą podtrzymać tę ambitną misję i istotną pracę przez kolejne lata.

— powiedział Bill Gates. 

Co z  tego wyniknie? Zobaczymy już za dwa lata. Warto jednak pamiętać, że chodzi tu o dogadywanie się na gruncie zawodowym, a nie powrót do siebie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy