ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Przetestuj nową multiplatformową pocztę Onetu i wygraj HTC One X w konkursie Android.com.pl!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy


Onet – lider polskiego Internetu pracuje aktualnie nad nową odsłoną swojej poczty. Zanim jednak produkt ten będzie ogólnodostępny musi on wykonać szereg eksperckich testów. Jako, że aplikacja ta będzie multiplatformowa – tzn. działać będzie na każdym urządzeniu niezależnie od systemu operacyjnego, wielkości ekranu czy sposobu nawigacji (klawiatura/dotyk) do ekskluzywnych testów została zaproszona nasza redakcja wraz z Wami! Naszymi czytelnikami.

Nową OnetPocztę testujemy od wczoraj – zarówno na laptopie, tablecie czy smartfonie jest ona bardzo funkcjonalna. Prawdę mówiąc to wielki ukłon w stronę wszelkich mobilnych urządzeń. Aplikacja webowa oparta o HTML5 i CSS3 wykorzystuje całą powierzchnię ekranu – nawet gdy ten jest szeroki.

Przykładowo na tablecie w pozycji horyzontalnej oraz laptopie układ podzielony jest na trzy części – z lewej strony foldery, następnie kolumna z wiadomościami, a po prawej stronie otwarty e-mail. Po obróceniu tabletu jedna z części automatycznie znika co pozwala na dalsze komfortowe przeglądanie poczty. Na smartfonie za to wygląda to bardziej jak zainstalowana aplikacja niż strona internetowa.

Design poczty jest bardzo minimalistyczny i przejrzysty… przejdźmy jednak do sedna. Czyli konkursu.

Nową OnetPocztę testować będzie mogła ograniczona liczba naszych czytelników – tylko osoby dobrze znające branżę i trendy dzisiejszego Internetu. Trzeba bowiem potrafić przeprowadzić naprawdę zaawansowane testy, odnieść się do rozwiązań konkurencyjnych, już istniejących i być niezwykle dociekliwym by znaleźć ewentualne bugi.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 10-15 osób, które otrzymają dostęp do nowej OnetPoczty i powalczą o nagrodę główną jaką jest nowy, czterordzeniowy HTC One X. Pozostali jako nagrodę pocieszenia otrzymają gadżety (smycz+otwieracz) Android.com.pl.

Aby wziąć udział w konkursie wyślij na [email protected] następujące informacje:

  1. Imię i nazwisko
  2. Adres poczty na Onecie (np. [email protected])
  3. Dlaczego ja? Czyli małe (max. 500 znaków) uzasadnienie jakim  jestem ekspertem
  4. Scenariusz testów nowej OnetPoczty

Po przejściu do drugiego etapu uczestnik zobowiązany będzie do przysłania nam opinii, pomysłów co można by zmienić oraz informacji na temat ewentualnych bugów. Najaktywniejsza osoba otrzyma na własność HTC One X i napisze artykuł zawierający jego przemyślenia na stronę główną Android.com.pl o nowym produkcie Onetu.

Konkurs trwa od teraz do godziny 16:00, 4-go maja 2012.
Szczegółowy regulamin można znaleźć tutaj.

Sprawdź najnowsze wpisy