lg gentle klapka android 5.1 lollipop korea

 

Rynek azjatycki jest stosunkowo… dziwny. Nie tylko pod względem upodobań urządzeń elektronicznych. Oczywiście z drugiej strony także i nasze europejskie gusta mogą być dziwnie rozpatrywane w Azji, ale kiedy ostatnio spotkaliście u operatora telefon z klapką? LG i Samsung w swoim kraju śmiało wprowadzają nowoczesne odmiany tego typu smartfonów.

 

Tym razem ten pierwszy producent zaprezentowało model Gentle, który nie ma zachwycać specyfikacją, a właśnie trafić do osób, które tęsknią za telefonami z klapkami oraz chcą mieć nowoczesne urządzenie. W takim razie zobaczcie dane techniczne tego specyficznego smartfonu:

 

  • 3,2-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 480×320;
  • 4-rdzeniowy procesor (1,1 GHz);
  • 1 GB RAM;
  • 4 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD);
  • akumulator o pojemności 1700 mAh;
  • LTE;
  • Android 5.1 Lollipop.

 

Oczywiście patrząc na poszczególne dane możemy pomyśleć, że to urządzenie sprzed kilku lat. Jednak Gentle nie ma być smartfonem bijącym rekordy w AnTuTu, a dawać funkcjonalność smartfonu połączoną z elegancją „klapki”. Mamy szybki internet i zapewne właśnie przeglądanie stron, oglądanie filmów na YouTubie czy też obsługa prostych programów to wystarczający zakres zadań dla potencjalnych użytkowników tego urządzenia.

 

Oczywiście w zamian LG nie wyceniło tego urządzenia jak chociażby G4 i za Gentle przyjdzie Koreańczykom zapłacić około 650 złotych. Raczej próżno czekać na wprowadzenie tego smartfonu na rynek europejski, ale czy cieszyłby się on u nas dużym zainteresowaniem?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.