Kilkadziesiąt lat temu Atari było największą marką w branży gier wideo. To jednak właśnie od jej polityki wydawniczej rozpoczął się wielki kryzys, który praktycznie zabił rynek konsol domowych. Obecnie firma jest cieniem samej siebie. Mimo to znów zamierza wrócić na szczyt. Dawny lider twierdzi, że nie chce się już skupiać na grach mobilnych i free-to-play, a zająć się produkcją gier premium na komputery PC i konsole.

Atari porzuca gry mobilne

Atari porzuca gry mobilne

Atari w kwietniu ogłosiło, że podzieli się na dwa działy: Atari Gaming i Atari Blockchain. Pierwszy z nich koncentruje się na grach retro poprzez gry mobilne, crowdfundingową konsolę VCS oraz licencjonowanie. Firma zdecydowała się jednak na przeniesienie punktu ciężkości z urządzeń mobilnych na silną linię gier premium na PC i konsole. Warto podkreślić, że firma będzie nadal wspierać gry mobilne z dużą bazą użytkowników, ale takie tytuły jak Roller Coaster Tycoon Stories, Crystal Castles, Castles & Catapults, Ninja Golf i Atari Combat: Tank Fury zostaną zamknięte lub sprzedane.

Zobacz też: Matura z informatyki najlepiej poszła licealistom – znamy średnie wyniki

Pierwsze z tych nowych gier na PC/konsole są w fazie rozwoju i ukażą się w bieżącym roku finansowym, który kończy się w kwietniu 2022 roku. Atari ogłosiło, że zamierza wykorzystać swój katalog 200 własnych marek. Dodatkowo część z nowości ma zasilić bibliotekę VCS-a. 

Naszą intencją w każdym doświadczeniu z grami jest zapewnienie dostępnych i radosnych momentów znaczącej gry. To jest sedno firmy Atari i to, co łączy naszą historię z naszą przyszłością. W związku z tym uważamy, że gry premium lepiej reprezentują ten typ doświadczeń i DNA Atari. Pomimo tego nowego ukierunkowania na gry premium, pozostajemy zaangażowani w rozwój i rozszerzanie naszych udanych gier free-to-play, które mamy na rynku.

— Powiedział prezes Atari Wade J. Rosen. 

Dodatkowo firma poinformowała, że wycofa się ze swojego biznesu Atari Casino w Afryce i spisuje na straty swoje wysiłki, aby wejść w produkcję programów telewizyjnych.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.