Android malware aplikacje na hms

Natychmiast usuń te 9 aplikacji na Androida, jeśli je instalowałeś! Mogą wykraść twoje dane

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Google Play to oficjalny sklep z grami i aplikacjami zainstalowany domyślnie na niemal wszystkich smartfonach i tabletach z Androidem. Niestety market gigant z Mountain View nie słynie z najwyższej klasy zabezpieczeń, przez co regularnie słyszymy o złośliwych aplikacjach, które zostały odkryte przez osoby zajmujące się cyberbezpieczeństwem. Nie inaczej jest i tym razem, bo w Sklepie Play wynaleziono aż 9 pozycji, które trzeba jak najszybciej usunąć ze swojego smartfona lub tabletu.

Złośliwe aplikacje z Google Play kradną dane logowania do Facebooka

23 niebezpieczne aplikacje w Sklepie Play

Firma Dr. Web opublikowała niedawno raport, w którym omówiła aż 9 aplikacji z Google Play wykradających dane logowania do Facebooka osób, które je zainstalują. Wszystkie pozycje zostały już usunięte ze Sklepu Play, ale to nie oznacza, że zniknęły równocześnie ze smartfonów swoich ofiar. A tych było całkiem sporo, bo aplikacje zainstalowano łącznie niemal 6 milionów razy. Pełna lista omawianych programów, które trzeba jak najszybciej skasować ze swojego urządzenia, prezentuje się następująco:

  1. Processing Photo
  2. App Lock Keep
  3. Rubbish Cleaner
  4. Hororscope Daily
  5. Horoscope Pi
  6. App Lock Manager
  7. Lockit Master
  8. Inwell Fitness
  9. PiP Photo

Zobacz także: Wear OS 3.0 – wygląd Google Play Store się zmienia i to na lepsze

Wymienione pozycji po raz kolejny przypominają nam, że zabezpieczenia Google Play leżą i kwiczą – mimo ciągłych starań Google. Przy instalowaniu nowych aplikacji warto zachować rozwagę i ograniczać się do tytułów z dobrymi opiniami i od zaufanych deweloperów. Kierując się tymi zasadami, można zminimalizować ryzyko zainfekowania swojego telefonu.

Źródło: Dr. Web

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy