Apple realityOS

Apple i Amazon mają poważny problem w Hiszpanii – kraj zarzuca im złe praktyki

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Branże nowych technologii coraz częściej stają się obiektem zainteresowań organów regulacyjnych poszczególnych państw. Tym razem zarówno Apple, jak i Amazon są pod lupą w Hiszpanii, gdzie krajowy organ nadzorujący konkurencję przygląda się obu firmom w związku z ich sprzedażą elektroniki użytkowej online. Tamtejszy urząd zauważył wiele potencjalnych nieprawidłowości, którym zamierza się dokładniej przyjrzeć.

Apple i Amazon – dochodzenie w Hiszpanii

Apple i Amazon - dochodzenie w Hiszpanii

Hiszpański Comisión Nacional de los Mercados y la Competencia — lub CNMC — zamierza zbadać sprzedaż elektroniki użytkowej w sieci przez Apple i Amazon. W oświadczeniu CNMC stwierdziło, że otworzyło postępowanie w sprawie ewentualnego bezprawnego zachowania, i że w oparciu o jego ustalenia, mogą być konsekwencje dla strony internetowej Amazon i sprzedaży produktów Apple w Hiszpanii. Organ podkreśla, że nałożone przez producenta iPhone ograniczenia wpływają na sprzedaż detaliczną jego produktów przez osoby trzecie oraz na reklamę konkurencyjnych produktów Apple, prowadząc do zmniejszenia konkurencji na internetowym rynku detalicznym produktów elektronicznych.

Zobacz też: Wyczekiwana od dawna funkcja, trafi wreszcie do iPhone 13

W proceder ten ma być zamieszany właśnie Amazon, który ma wspierać Apple w sprzedaży na swojej platformie. Całość dochodzenia wedle wstępnych prognoz ma potrwać do 18 miesięcy. Możliwe jednak, że w międzyczasie poznamy więcej szczegółów dotyczących tego śledztwa. Oczywiście samo wszczęcie postępowania nie świadczy o winie wyżej wspomnianych firm.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy