Jeff Bezos nie jest szefem Amazona

Jeff Bezos nie jest już szefem Amazona – wiemy, czym teraz się zajmie

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Od wczoraj Jeff Bezos nie jest szefem Amazona. Założyciel firmy zrezygnował z zajmowanego stanowiska i ogłosił, że jego następca to Andy Jassy, dotychczasowy szef Amazon Web Services. Sam Bezos będzie miał teraz więcej czasu, aby skupić się na pozostałych przedsięwzięciach, które prowadzi.

Jeff Bezos nie jest już szefem Amazona

O tym, że Jeff Bezos nie będzie już CEO Amazona, mówiło się od kilku miesięcy. Jednak dopiero wczoraj najbogatszy człowiek świata oficjalnie odszedł z zajmowanego stanowiska. Zastąpił go Andy Jassy, a zmiana została przypieczętowana w 27. rocznicę utworzenia spółki.

Choć Bezos od teraz nie zarządza już Amazonem, wciąż jest bardzo z nim związany. To właśnie on jest największym akcjonariuszem firmy (ma ponad 10% jej akcji), poza tym ma zajmować się nowymi produktami i inicjatywami spółki. Oznacza to, że zdanie Bezosa wciąż będzie miało w Amazonie duże znaczenie. Miliarder będzie miał jednak teraz więcej czasu na inne przedsięwzięcia, które realizuje. Już wcześniej zapowiadał, że chce bardziej aktywnie rozwijać Blue Origin, czyli swoją firmę kosmiczną, która już 20 lipca ma zorganizować podróż na granicę kosmosu. Bezos zamierza również skupić się na swoich projektach związanych z bezdomnością i ekologią.

Czytaj także: Windows 10 21H2 to ostatnia duża aktualizacja tego systemu. Oto nowości

Amazon zaczynał swoją działalność jako internetowa księgarnia, jednak dzisiaj jest potęgą na rynku zakupów online w przeróżnych branżach. Pandemia tylko pomogła firmie Bezosa – od 2020 roku wartość akcji firmy wzrosła prawie o 100%. Choć sukces Amazonu robi duże wrażenie, to firma jest też regularnie krytykowana. Chodzi głównie o nierespektowanie praw pracowników.

źródło: PAP

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy