matura z informatyki

Matura z informatyki najlepiej poszła licealistom – znamy średnie wyniki

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) opublikowała dziś wyniki egzaminów maturalnych. Jeśli jesteście ciekawi, jak poszła uczniom matura z informatyki, to dobrze trafiliście. Postanowiliśmy przeanalizować dane z tegorocznych egzaminów właśnie pod kątem tego przedmiotu.

Matura z informatyki 2021 – znamy rezultaty

Informatyka nie jest na maturze przedmiotem obowiązkowym, a ponieważ zazwyczaj nie jest brana pod uwagę przy rekrutacji na studia, to mała liczba uczniów szkół średnich decyduje się na zdawanie z niej egzaminu. W tym roku do matury z informatyki przystąpiło 8834 osób. Dla porównania 273 419 osób przystąpiło do egzaminu z przedmiotów obowiązkowych w głównym terminie.

Wśród zdających informatykę na maturze znaleźli się zarówno tacy, którzy mieli wynik 0%, jak i osoby mogące pochwalić się 100% rezultatem. Średni wynik to jednak 38%, natomiast mediana wyników wynosi 34%. Spośród wszystkich zdających informatykę mniejszość (4106 osób) stanowiły osoby, które ukończyły liceum. To jednak one osiągnęły lepsze wyniki. Średni wynik wśród absolwentów liceów to 48%, a mediana wynosi 46%. Wśród absolwentów techników (4728 przystąpiło do egzaminu) średni wynik to 29%, natomiast mediana – 24%.

Czytaj także: Rejestracja na studia z użyciem mObywatela – „zachęcamy kolejne uczelnie”

Wyniki osiągnięte przez absolwentów szkół średnich w tym roku są lepsze od tych, które odnotowano w 2020 roku. Wtedy do matury z informatyki przystąpiło 8 767 osób. Średnim rezultatem było zdobycie 29% możliwych punktów, a mediana wyników wynosiła 22%.

źródło: CKE

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy