ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nieoficjalna lista Xiaomi z Androidem 12

Aktualizacja do Android 12 dla Xiaomi, Redmi i POCO – które modele mogą ją dostać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Które sprzęty Xiaomi, Redmi i POCO mogą liczyć na Android 12? Aktualizacja do nowego systemu od Google pewna jest dla najnowszych flagowców, ale wygląda na to, że nawet najmocniejsze sprzęty z poprzednich generacji nie mogą czuć się pewnie. W sieci pojawiła się nieoficjalna lista smartfonów, które mogą dostać aktualizację do Android 12. Co na niej widzimy?

Aktualizacja do Android 12 dla Xiaomi, Redmi, POCO

Android 12 lista Xiaomi Redmi Poco
Fot. @Xiaomiui

W sieci pojawiła się lista smartfonów, które mogą liczyć na aktualizację do nowego systemu od Google. Jej twórca powołuje się na źródła bliskie producentowi, ale oczywiście nigdy nie ma 100-procentowej pewności, że znajdujące się na liście urządzenia dostaną aktualizację. Nie jest też powiedziane, że sprzęty na niej nieobecne takiej aktualizacji nie dostaną. Warto jednak spojrzeć na smartfony od Xiaomi, Redmi oraz Poco, które na pewno powinny oczekiwać aktualizacji do Android 12.

  • Seria Xiaomi Mi 11 – Ultra / Pro / Mi 11
  • Model z serii Xiaomi Mi 10 – Ultra / 10S / 10 / 10i / Lite / Lite Zoom / 10T / 10T Pro / 10T Lite
  • Smartfony z serii Redmi Note – 10 / 10 5G / 10 Pro / 10 Pro Max / 10S
  • POCO – F2 Pro / F3 GT / X2 / X3 / X3 NFC / X3 Pro / M3 / C3

Zobacz też: Oferty specjalne na Steam – co ciekawego się pojawiło?

Powyższe sprzęty to nie wszystkie, które znalazły się na liście urządzeń mogących liczyć na aktualizację do Android 12. Część ze smartfonów tam obecnych nie pojawiła się po prostu w Polsce lub dostępna jest pod inną nazwą. Warto więc poczekać na moment, aż Xiaomi oficjalnie udostępni listę urządzeń, na które przygotowuje aktualizacje.

Jednak może martwić to, że posiadacze sprzętów z serii Xiaomi Mi 9 o Android 12 mogą tylko pomarzyć. To może trochę dziwić, ponieważ sprzęt swoją premierę miał w 2019 roku, więc wydawało się, że aktualizacja do Android 12 będzie przez firmę rozważana. Posiadacze serii Redmi Note 8 czy samego Redmi 9 także nie powinni wyczekiwać kolejnej aktualizacji systemowej.

Źródło: GizChina / XiaomiUI Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy