W zasięgu #hello5G od Orange znalazła się kolejna aglomeracja – tym razem chodzi o Lublin. Pomarańczowy operator poinformował, że stacje bazowe są rozlokowane na terenie całego miasta. Łącznie w Lublinie są 33 takie stacje. Wcześniej sieć #hello5G zawitała m.in. do Trójmiasta.

Lublin ma już dostęp do #hello5G

fot. Orange

Sieć #hello5G w Lublinie działa w technologi DSS. Oznacza to, że Orange udostępnia sieć nowej generacji na częstotliwościach, którymi już wcześniej dysponował. Operatorzy postępują w ten sposób w oczekiwaniu na aukcje pasm dedykowanych tylko sieci 5G.

W ramach wykorzystywanej obecnie w sieci LTE częstotliwości 2100 MHz wyznaczyliśmy blok o szerokości 15 MHz, który może w zależności od aktualnych potrzeb obsługiwać użytkowników zarówno 4G, jak i 5G. Abyście mogli korzystać z szybszego internetu mobilnego, łączymy możliwości tego pasma (mówiąc technicznie – agregujemy) z innymi działającymi już częstotliwościami LTE – tłumaczy w swoim wpisie na blogu Orange rzecznik pomarańczowego operatora, Wojciech Jabczyński.

Czytaj także: Aktualizacja do Android 12 dla Xiaomi, Redmi i POCO – które modele mogą ją dostać

Co jedną milisekundę zasoby częstotliwości 2100 MHz są przydzielane na konkretnej stacji bazowej zgodnie z aktualnymi zachowaniami i potrzebami użytkowników. Rozmieszczenie stacji wyposażonych w #hello5G na terenie Lublina możecie sprawdzić na mapie, którą załączyliśmy na górze tekstu.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.