Google blokuje Rosjanom przychody z reklam

Dane Google pokazują, czego ludzie szukają podczas największych fal upałów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Fale upałów nie tylko dotknęły Europy, chociaż ostatnie deszcze w Polsce są chwilą wytchnienia. Także inne kontynenty na północnej półkuli zmagają się z wysokimi temperaturami. Google zdradziło, czego najczęściej szukamy podczas upałów. O dziwo nie są to pytania dotyczące sensu życia, czy innych głębokich zagadnień filozoficznych. Tym, czego szukamy w upalnie dni w Google, są… klimatyzatory.

Czego szukamy w Google podczas upałów?

Czego szukamy w Google podczas upałów?

Wyszukiwania Google dla klimatyzacji wzrosły do naprawdę wysokiego poziomu. Najpopularniejsze są pytania dotyczące usług instalacji klimatyzatorów, przynajmniej według Google. Firma niedawno podzieliła się kilkoma spostrzeżeniami na temat tego, czego ludzie szukają podczas fal upałów, zauważając, że wyszukiwania dotyczące instalacji klimatyzatorów wzrastały każdego lata przez kilka lat. Stale rośnie też liczba wyszukiwań terminu fala upałów. Z danych historycznych sięgających dziesięcioleci wstecz — w tym treści książek i innych mediów drukowanych za pośrednictwem Google Books — wynika, że termin ten jest używany co najmniej od 1800 roku. Jednak według danych Google, termin ten jest coraz częściej używany dopiero od około połowy lat 80., co podkreśla zmiany klimatyczne, jakie zaszły w ciągu ostatnich kilku dekad.

Zobacz też: Komputer pełen niespodzianek – MacBook Pro 2021 gotowy do debiutu

Oczywiście mogą pojawić się, skądinąd słuszne głosy, że zwiększona liczba zapytań w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wynika ze wzrostu popularności Internetu. W końcu medium to jest powszechne od zaledwie kilkunastu lat. Trudno więc oczekiwać, żeby w latach 90. lub 00. było tyle samo zapytań o upały, jak obecnie. Tutaj decydującym argumentem wciąż pozostaje jednak średni wzrost temperatur w ciągu roku. Ten już nie pozostawia wątpliwości: robi się coraz cieplej.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy