ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy model od Huawei – ładniej i taniej niż Galaxy A8

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
huawei-logo1

Ostatnimi czasy następuje po prostu zalew smartfonów. Każdy producent walczy o swoją pozycję, stara się być na czasie, jeśli chodzie o podzespoły i szuka własnego sposobu na dotarcie do klientów. Huawei ujawnił zatem nadchodzącego smartfona. Będzie dostępny nie w jednej, a w dwóch wersjach. A swoim bezramkowym frontowym panelem przyciągnie uwagę bardziej niż konkurencja.

Co więc oficjalnie ujawnił Huawei? Model G8 będzie posiadać 5,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Działać ma na Snapdragonie 615 z układem graficznym Adreno 405. Różnica będzie widoczna jak to zazwyczaj bywa w ilości pamięci RAM. Jeden z modeli ma oferować 2 GB oraz 16 GB przestrzeni dyskowej. Drugi zaś ma cechować się 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci na pliki. Warto również nadmienić, że pamięć wewnętrzną będzie można rozszerzyć kartą pamięci o kolejne 64 GB.

Huawei-G8-is-introduced

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, smartfony zaoferują aparaty główne z matrycą wielkości 13 megapikseli oraz 5 megapikselowe kamerki na panelu przednim. Urządzenia po wyjęciu z pudełka będą wyposażone już w Androida 5.1 z nakładka Huawei Emotion UI. Huawei G8 to oczywiście wsparcie dla sieci 4G. Złote, białe oraz czarne obudowy z czytnikiem linii papilarnych będą skrywać w sobie baterię o pojemności 3000 mAh.

Huawei-G8-is-introduced (1)

Ceny? Wersja 2 GB RAM – 370 dolarów. Wariant 3 GB – 434 dolary. Smartfon prezentuje się świetnie. Odnoszę wrażenie, że wyświetlacz zajmuje całą szerokość frontowego panela, a pozostałe miejsce służy do wygodnego trzymania telefonu w poziomie. Nic tylko używać.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy