Facebook pozwany w sprawie morderstwa

Facebook będzie ostrzegał przed treściami ekstermistycznymi – przynajmniej niektórymi

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Facebook wprowadził nowy test, który pozwala niektórym użytkownikom wiedzieć, kiedy zostali narażeni na ekstremistyczne treści, jak również inną funkcję, która oferuje użytkownikom pomoc w przypadkach, gdy uważają, że jeden z ich przyjaciół może przyjmować ekstremistyczne poglądy. Posunięcie to pojawia się w obliczu rosnących obaw, że platformy mediów społecznościowych są wykorzystywane do radykalizacji społeczeństw.

Facebook ostrzeże przed ekstremizmem

Facebook ostrzeże przed ekstremizmem

Platformy mediów społecznościowych łączą ludzi, ale nie zawsze jest to dobra rzecz. Platformy te stały się domem dla coraz bardziej ekstremistycznych treści, w tym wszystko od szeroko rozpowszechnianych dezinformacji zaprojektowanych w celu manipulowania emocjami do zamkniętych grup, które aktywnie szerzą skrajne, szkodliwe poglądy. Niektórzy użytkownicy Facebooka zauważyli nowe podpowiedzi, które odnoszą się do tego problemu, w tym jeden, który ostrzega ich, gdy zostały one narażone na potencjalnie ekstremistycznych treści i inny, który oferuje pomoc, jeśli osoby te martwią się o kogoś znajomego.

Zobacz też: Volvo Concept Recharge – tak ma wyglądać zeroemisyjna przyszłość marki

Osobną kwestią może być jednak szczerość platformy w tego typu działaniach. Wiele osób wyraża obawy, że mechanizm ten będzie dotyczył jedynie skrajnych zachowań z jednego ze spektrum politycznych, jednocześnie ignorując równie szkodliwe treści z przeciwnej strony barykady. Oczywiście takie zarzuty obecnie są bezpodstawne, ponieważ mechanizm ten jeszcze nie ruszył na dobre. Dopiero z czasem będzie można ocenić rzetelność działania wyżej wspomnianych mechanizmów.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy