Xiaomi Mi Mix Flip

Xiaomi pracuje nad Mi Mix Flip – zbieżność nazw z modelem Samsunga nie jest przypadkowa

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Na początku tego roku został zaprezentowany Xiaomi Mi MIX Fold, który był pierwszym składanym smartfonem firmy, który również przypominał Samsung Galaxy Z Fold 2. Teraz nowy patent ujawnił, że firma pracuje nad kolejnym składanym urządzeniem, które może być podobne do Galaxy Z Flip, natomiast wedle przecieków ma nosić nazwę Mi Mix Flip.

Xiaomi Mi Mix Flip

Xiaomi Mi Mix Flip

Zgodnie z raportem LetsGoDigital, chiński producent smartfonów opatentował nowy składany smartfon w CNIPA (China National Intellectual Property Office). Tym razem jednak mowa tu o klapce, czyli smartfonie składanym w pionie. Innymi słowy, jego konstrukcja będzie podobna do Galaxy Z Flip południowokoreańskiego giganta technologicznego. Mimo to można zauważyć spore różnice w konstrukcji urządzenia, które domyślnie może być o wiele tańsze. Oczywiście jedyne co mamy, to grafiki patentowe. Według nich smartfon ma oferować na przedzie podwójny aparat schowany w otworze o kształcie pastylki. Z tyłu urządzenia znajdziemy natomiast okrągłą wyspę z trzema obiektywami.

Zobacz też: Dlaczego pancerne smartfony nigdy nie zdobyły rynku? Jest kilka powodów

Niestety, nie wiemy również, czy firma faktycznie pracuje nad takim produktem, czy tylko zabezpiecza wzór na przyszłość. Biorąc jednak pod uwagę, że firma jest mocno zainteresowana rozwojem składanych urządzeń i w kwestii wyświetlaczy współpracuje na tym polu z Samsungiem, to możemy się spodziewać, że rzeczywiście takie urządzenie będzie miało swoją premierę. Nie należy jednak się spodziewać, że produkt od Xiaomi wyeliminuje wady związane ze składanymi ekranami. To najprawdopodobniej będzie jedynie tańsza alternatywa dla produktów innych marek.

Źródło: LetsGoDigital

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy