zabawka dla dzieci rap kokaina

Zabawka dla dzieci rapuje o kokainie – producent wykorzystał utwór Polaka

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Czy zabawka dla dzieci, która rapuje o kokainie to dobry pomysł? Raczej nie, ale widocznie producent nie sprawdził tego, o czym jest wykorzystywany przez niego utwór. Jak donoszą media z Tajwanu, można tam kupić tańczącego kaktusa, który rapuje o… kokainie. Wykorzystano do tego jeden z utworów Cypisa i choć całość brzmi, jak żart, to może być w nim ziarno prawdy.

Zabawka dla dzieci rapuje o kokainie

Czytając takie doniesienie ze świata, trudno brać je na poważnie i do końca im zawierzać. Jeżeli jednak to prawda, to dobrze, że dzieci na Tajwanie raczej nie rozumieją języka polskiego. Jedna z zabawek, która dostępna jest na tamtejszym rynku, ale także i na Amazonie, buja się bowiem do taktów utworu Cypisa. Zamieszamy tutaj nagranie z YouTube, które to pokazuje i trzeba przyznać, że kaktus bujający się do tej muzyki wygląda wyjątkowo zabawnie.

Nie ma się co jednak oszukiwać, że to utwór, który jest odpowiedni dla najmłodszych. Zabawka dla dzieci rapująca o kokainie to raczej kiepski przykład. Kaktus reklamowany jest jako zabawka, która ma walory edukacyjne i niewykluczone, że tak faktycznie jest. Trudno jednak sprawdzić to w rzeczywistości. Redakcja magazynu na Tajwanie dostała informację o zabawce od jednej z czytelniczek, która rozpoznała utwór, przeglądając zabawki w supermarkecie Carrefour. Informacja o zabawce pojawiła się później na forum, a teraz można posłuchać, jak to brzmi.

Zobacz też: Netflix z planami tylko na smartfony? Tak i to w coraz większej liczbie państw.

Jeżeli producent faktycznie wykorzystał ten utwór, to popełnił błąd i to spory. Wprawdzie dzieciom, które nie znają języka polskiego, słuchanie tego typu utworu krzywdy nie zrobi, to jednak jest to dość dziwne wykorzystanie rapu. Warto wziąć jednak pod uwagę to, że wszystko może być po prostu szeroko zakrojonym żartem, który podłapała redakcja tajwańskiego magazynu. Jednak nie takie rzeczy już się zdarzały w rzeczywistości.

Źródło: Taiwan News

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy