Pixele bez Netflixa HD

Netflix w kolejnych państwach tylko na smartfony – ceny robią wrażenie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Netflix to zdecydowanie jeden z pionierów swojego rynku. Firmę podziwiamy przede wszystkim za przemyślane decyzje, które nie są robione na zasadzie zróbmy i zobaczymy, co się stanie. Wszystko jest odpowiednio badane, w czym biorą udział także sami użytkownicy w ramach zamkniętych testów. Tak powstał między innymi specjalny plan mobilny, który pozwala oglądać filmy i seriale na Netflixie wyłącznie na ekranie telefonu komórkowego w podstawowej jakości. Trafia on właśnie do kolejnych krajów, co pozwala nam jeszcze raz się zastanowić, czy nie chcielibyśmy zobaczyć go w Polsce?

Mobilny Netflix, czyli tylko na smartfony teraz w Afryce

Netflix

Najniższy pakiet Netflix wprowadził z myślą o krajach rozwijających się, czyli mówiąc wprost, tych najbiedniejszych. Tym razem mobilny plan trafił do regionów Afryki Subsaharyjskiej, czyli między innymi do Nigerii. Dotychczas ceny w tym państwie kształtowały się następująco w zależności od wybranego planu:

  • Podstawowy: 2900 Nairy (~27 złotych w przeliczeniu, 34 złote w Polsce)
  • Standard: 3600 Nairy (33,5 złotych w przeliczeniu, 43 złote w Polsce)
  • Premium: 4400 Nairy (40,75 złotych w przeliczeniu, 52 złote w Polsce)

W tym momencie wkracza mobilny pakiet, który kosztuje 1200 Nairy, czyli nieco ponad 11 złotych. Ponad dwukrotnie taniej w stosunku do planu podstawowego, a jedyne dodatkowe ograniczenie to brak możliwości oglądania filmów na komputerze.

Zobacz też: Przedłużenie czasu odbioru paczki w paczkomacie – InPost wprowadza istotne zmiany.

Pozostawiając podobny przelicznik, w Polsce moglibyśmy mówić o około 15 złotych za najniższy plan Netflixa. Oczywiście na tę chwilę nie pojawiają się żadne pogłoski, jakoby firma chciała wprowadzić do naszego kraju omawiany pakiet. Niemniej podzielcie się z nami swoim komentarzem, czy bylibyście nim zainteresowani i ewentualnie jaka kwota byłaby dla Was odpowiednia? Może jednak wolelibyście tańszy pakiet Netflixa, ale z reklamami, jak ma to miejsce w HBO Max?

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy