realme dizo star 300 500 fcc wyglad

Dizo, marka realme gotowa zaprezentować swoje pierwsze telefony

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Pod koniec maja realme postanowiło stworzyć swoją markę. Dizo, bo o niej mowa, powstała z myślą o rynku AIoT, czyli automatyki przemysłowej i Internecie Rzeczy. Dotychczas w portfolio znalazły się słuchawki bezprzewodowe, ale w drodze są kolejne produkty. Dizo zapowiedziało zupełnie nowe urządzenia, które co prawda nie zostały potwierdzone, że są telefonami, ale… Świat plotek nie musiał długo szukać, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Tylko tu uwaga, bo nie oczekujmy smartfonów.

Telefony od Dizo nie będą smartfonami – marka realme od AIoT ma inne plany

Zapowiedź Dizo każe nam zgadywać, z czym będziemy mieli do czynienia. W takim razie skoro sama firma rzuca wyzwanie, to szukajmy odpowiedzi. Te odnajdziemy się w FCC, gdzie telefony Dizo uzyskały certyfikację jeszcze w maju. Dokładniej są to dwa modele – Star 300 i Star 500, które możecie zobaczyć poniżej:

To bardzo podstawowe feature phone’y. Ich prostota sprowadza się do wsparcia Dual SIM, MicroSD i akumulatorów 1830 mAh (Star 500) i 2500 mAh (Star 300). Widać też różnicę w wielkości wyświetlaczy. Jeśli jednak wierzyć dokumentacji, to będą to wyłącznie telefony 2G.

Zobacz też: Może zapłacić za wyszukiwarkę od ludzi z Google, jeśli liczy się dla Ciebie prywatność.

Jak na markę AIoT, Dizo przybrało dosyć specyficzny model produktowy. Niemniej od czegoś trzeba zacząć i skoro jest potrzeba na istnienie takich telefonów, to z pewnością znajdą oni swoich odbiorców. Czy pojawią się one w Polsce? Na tę chwilę pozostajemy przy realme – Dizo jeszcze oficjalnie nie zostało nam pokazane. Tylko czy chcielibyście móc kupić te telefony?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy