Sony-Xperia-Z4v

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Sony tworząc model Xperia Z3+ (Z4) jako jedna z niewielu firm oficjalnie przyznała się, że ich flagowy smartfon ma problem z przegrzewaniem się, co skutkuje spadkiem wydajności jak i zwiększonym poborem energii, co skutkuje szybszym rozładowywaniem się akumulatora. W takim razie co zrobią Japończycy? Wygląda na to, że szykują się kolejne urządzenia ze Snapdragonem 810.

 

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ujrzymy jeszcze przynajmniej dwa smartfony od Sony, które zostaną wyposażone w najbardziej znienawidzony przez zainteresowanych układy Qualcomma. Według Xperia-Blog, w Sieci można znaleźć pierwsze doniesienia o sześciu nadchodzących urządzeniach: E6603, E6633, E6653, E6683 oraz E5803, E5823. Wszelkie odmiany E66xx oraz E58xx oczywiście oznaczają różny podział na konkretne rynki, ale w gruncie rzeczy będą to praktycznie te same smartfony. Co o nich wiemy? Póki co niewiele. Przede wszystkim ich mózgiem będzie wspomniana jednostka Qualcomma, a dodatkowo modele E66xx będą posiadały wyświetlacz FullHD kiedy E58xx wystarczy ekran 720p. Oczywiście wszystkim zarządzał będzie Android 5.1.1 Lollipop. Jak można na bazie tych niewielu danych określić konkretne modele? Najpewniejsza wersja to oczywiście nowe flagowe urządzenia, czyli Xperia Z5 i Z5 Compact.

 

Jednak czy Sony na pewno nie zdecyduje się jeszcze na wyższe rozdzielczości? W końcu Z4v (widoczna na początku newsa) już wyświetla obraz w QuadHD, a 720p mimo że wystarczające w „Compact’cie” to na papierze już nie najlepiej wygląda. Mimo wszystko co Wy o tym sądzicie? Japończycy wracają do półrocznej ważności flagowców?

 

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.