youtube aplikacja hamburgger design

 

Google już od kilku tygodni jak nie miesięcy testuje nowy wygląd swojej mobilnej aplikacji służącej do obsługi portalu YouTube. Zdecydowano się niemalże w pełni zrezygnować z wytycznych designu nazwanego jako „Hamburger” i postanowiono skoncentrować się na trzech głównych kartach.

 

Oczywiście niektórzy z Was mogą znać ten design od dłuższego czasu, ale dopiero dzisiaj oficjalnie Google zaprezentowało tzw. lifting mający usprawnić i polepszyć komfort użytkowania YouTube’a na urządzeniach mobilnych. W takim razie teraz mamy wspomniane trzy karty, gdzie pierwsza ogranicza się tak naprawdę do strony głównej portalu, czyli polecane i najpopularniejsze filmy. Przesunięcie w prawo daje nam dostęp do naszych subskrypcji gdzie znajdziemy także małe ikony poszczególnych kanałów, a z kolei ostatnia karta to tylko i wyłącznie obsługa naszego konta. Oczywiście jest to aktualizacja do wersji 10.28, co oznacza, że pojawiło się także wsparcie dla pionowych filmów, o których niedawno pisaliśmy, a także dodano możliwość pobierania filmów w najniższej rozdzielczości.

 

Oczywiście ostatniej nowości u nas nie uświadczymy, ale co sądzicie o samym odmienionym designie aplikacji? Czy teraz można jeszcze wygodniej oglądać YouTube’a czy tradycyjnie nowe zmiany są gorsze od poprzedniego stylu?

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.