ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus aktualizacje

OnePlus budzi się z letargu – podano czas wsparcia dla smartfonów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

OnePlus miewał problemy z aktualizacjami swoich smartfonów, ale to ma się zmienić. Nowy harmonogram, a raczej obietnica jego wprowadzenia, może napawać optymizmem. Producent zapowiada, które z jego modeli mogą liczyć na najdłuższe wsparcie i nie powinno dziwić to, że mowa o flagowcach. Jednak o pozycjach z niższej półki cenowej producenta też nie zapomniał.

Aktualizacja OnePlus – jakie wsparcie przewiduje producent

OnePlus okres wsparcia

Na forum OnePlus pojawił się wpis, który tłumaczy, jak długo będą wspierane urządzenia od producenta. Oczywiście flagowce mogą liczyć na najdłuższe wsparcie, choć nie będzie ono tak długie, jak w przypadku produktów np. Samsunga. Koreańczycy obiecują 4-letnie wsparcie w kwestii aktualizacji bezpieczeństwa dla praktycznie wszystkich modeli z serii Galaxy. Tymczasem OnePlus obiecuje coś takiego tylko dla swoich flagowców. Dobre i to, choć od firmy, która tak blisko była z Google, wymagałoby się trochę więcej. No dobrze, ale jak to ma wyglądać w praktyce.

  • Flagowce oraz seria T/R – począwszy od modelu OnePlus 8 w górę, smartfony otrzymają 3 duże aktualizacje Androida i 4-letnie wsparcie w kwestii zabezpieczeń.
  • OnePlus Nord / OnePlus Nord CE – smartfony dostaną 2 duże aktualizacje Androida i 3-letni okres wsparcia w kwestii zabezpieczeń.
  • Nord seria N – począwszy od N10 i N100, seria może liczyć na 1 dużą aktualizację Androida oraz 3-letni okres wsparcia w kwestii zabezpieczeń.

Zobacz też: Co znika z HBO GO?

Flagowce, które pojawiły się jeszcze przed OnePlus 8, dostaną 2 duże aktualizacje Androida oraz 3-letni okres wsparcia w kwestii łatek bezpieczeństwa. Można powiedzieć, że nie jest źle, a szczególnie w przypadku flagowców. Jednak te swoimi cenami praktycznie dogoniły już konkurencję, a OnePlus nie produkuje już „zabójców flagowców”. Robi po prostu flagowce. Dobrze przynajmniej, że teraz jest jasność w kwestii ich aktualizacji. Android 12 powinien pojawić się jeszcze w tym roku dla flagowych modeli producenta.

Źródło: OnePlus forum

Sprawdź najnowsze wpisy