ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Hisense U8GQ ULED 4K

Hisense wprowadza do Polski trzy nowe telewizory – będzie w czym wybierać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Hisense wprowadza do Polski kolejne modeli swoich telewizorów. Tym razem producent postawił na różnorodność, czyli w imię zasady, że dla każdego coś dobrego. Pojawi się model z półki premium, ale nie zabraknie także czegoś stworzonego specjalnie dla graczy. Oto co nowego ma dla nas Hisense.

Hisense i nowe telewizory

Hisense A7GQ
Hisense A7GQ

Pierwszym z nowych telewizorów będzie Hisense U8GQ ULED 4K, który pojawi się w dwóch rozmiarach – 55 oraz 65 cali. Sprzęt ma wykorzystywać technologię Quantum Dot Colour, która przekłada się na doskonałe oddanie kolorów na ekranie (ponad 1 miliard odcieni). Do tego sprzęt oferuje rozdzielczość Ultra HD (3840×2160 piskeli), a jego maksymalna jasność ma wynosić 1000 nitów. Hisense U8GQ korzysta z funkcji miejscowego wygaszania ekranu Array Local Dimming oraz ma wsparcie dla Dolby Atmos. Nie zabrakło także złączy HDMI 2.1 na pokładzie oraz odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Telewizor ma korzystać z autorskiego systemu Smart TV, czyli Hisense VIDAA OS U.50, który oferuje oczywiście dostęp do najpopularniejszych aplikacji, jak YouTube czy Netflix.

Producent wprowadzi do Polski jeszcze dwa modele z serii QLED, a będą to Hisense A7GQ UHD 4K oraz jak sam to określa, gamingowy E7GQ UHD 4K. Pierwszy będzie dostępny w wersjach z przekątną ekranu: 75”, 65”, 55”, 50” oraz 43”, a drugi w wersjach 55” i 50”. Widać więc, że wybór będzie całkiem spory. Nie znamy jeszcze cen nowych telewizorów, ale uzupełnimy tekst, jak już je poznamy.

Hisense E7GQ
Hisense E7GQ

Zobacz też: Co nowego trafiło na HBO Go?

Seria UHD 4K to dobry wybór dla graczy dzięki automatycznemu trybowi o niskiej latencji (ALLM), który może automatycznie włączyć tryb gry, gdy platforma do gier jest podłączona, minimalizując w ten sposób opóźnienie. Tryb Game Mode pozwoli zwiększyć szansę na wygraną, ponieważ opóźnienie wejściowe mniejsze niż 15 ms zapewnia krótszy czas reakcji. Gwarantuje też lepsze wrażenia z rozgrywki – model E7GQ został stworzony z myślą o szybkich grach akcji lub sportowych. Zastosowanie zmiennej częstotliwości odświeżania dzięki funkcji HDMI 2.1 VRR eliminuje opóźnienia, drgania i efekt rozrywania klatek podczas rozgrywki, niezależnie od platformy.

Hisense E7GQ – opis producenta

Źródło: Hisense informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy