Play poinformował dziś, że do końca miesiąca zasięg jego sieci 5G obejmie 35% mieszkańców Polski. Fioletowy operator twierdzi, że stanie się największą siecią 5G w naszym kraju. Sieć wykorzystuje rozwiązanie dynamicznego współdzielenia częstotliwości (DSS).

35% mieszkańców Polski w zasięgu 5G od Play jeszcze w lipcu

Play 5G 35% mieszkańców Polski

Fioletowy operator planuje mieć pod koniec miesiąca 2576 nadajników, które obsługują 5G. Sieć nowej generacji od Play będzie dostępna w ponad 700 miejscowościach, a zasięg obejmie 35% populacji Polski. Nasze działania sieciowe to konsekwentna, wytężona praca naszych specjalistów, która nie toczy się na pierwszym planie, natomiast jest kluczowa z perspektywy naszych klientów i zdecydowanie odczuwalna w codziennym korzystaniu ze smartfona, tabletu czy domowego routera – mówi Michał Ziółkowski, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Technicznych w Play.

Fioletowy operator twierdzi, że na koniec lipca będzie dysponował największą siecią 5G w Polsce. Oznacza to zaciętą rywalizację z Plusem, który niedawno ogłosił, że w zasięgu jego sieci 5G jest już co trzeci mieszkaniec Polski. Play wykorzystuje rozwiązanie dynamicznego współdzielenia częstotliwości (Dynamic Spectrum Sharing – DSS) do momentu, w którym zostaną przydzielone nowe bloki pasma C. Póki co fioletowy operator wdraża więc 5G przy wykorzystaniu częstotliwości w paśmie 2100 MHz. Stacje bazowe analizują transfer danych i rozdzielają pasmo pomiędzy technologie LTE i 5G.

Czytaj także: Prawie jak Xiaomi Mi Mix Alpha – Oppo pracuje nad wyjątkowym smartfonem

Play zapewnia, że jest gotowy do dalszych inwestycji w rozwój nowoczesnej infrastruktury. Operator czeka na ogłoszenie przez Urząd Komunikacji Elektronicznej aukcji na częstotliwości 3,6 GHz dla 5G.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.