Nokia X60 z HarmonyOS

[Aktualizacja]: Nokia X60 bez Androida? Wybór systemu jest naprawdę wielkim zaskoczeniem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nokia właśnie nawiązała współpracę, której raczej nikt by się nie spodziewał. Ten fiński producent telefonów, który po swoim zmartwychwstaniu odnotował chwilowy wzrost, znów zaczął popadać w marazm. Jak widać, ktoś w firmie postanowił rozpocząć bardziej ryzykowną grę i dobrowolnie eksperymentować z rozwiązaniami, do których inni są zmuszani. Kto bowiem pomyślałby, że nie chiński producent zdecyduje się na wydanie smartfona z HarmonyOS? A właśnie tym ma być nadchodząca Nokia X60.

Nokia X60 z HarmonyOS

Nokia X60 z HarmonyOS

Huawei niedawno zaprezentował HarmonyOS 2.0 dla smartfonów, który został opracowany jako międzyplatformowy system operacyjny. Chińska firma nakłaniała innych lokalnych producentów do korzystania ze swojego autorskiego OS, który ma być alternatywą dla Androida. Jednak zainteresowanie nim okazało się raczej mizerne. Przynajmniej na rynku smartfonów, ponieważ w przypadku IoT i smart home system ten zyskuje coraz większą popularność. I tu na scenę wchodzi Nokia X60, która ma już po wyjęciu z pudełka oferować ten system. Tak przynajmniej twierdzą liczne przecieki.

Zobacz też: Tesla ma problemy w Chinach – poważny błąd w oprogramowaniu setek tysięcy aut

Według doniesień nowa seria pd HMD Global będzie składać się z Nokii X60 i X60 Pro, które będą miały premierę w tym roku. Warto dodać, że wedle innych plotek smartfony te mają mieć zakrzywiony ekran, baterię 6000 mAh i aparat główny o rozdzielczości 200 MPx. Mowa tu więc o modelach niemalże na pewno flagowych — bo jedynie najwydajniejsze z procesorów obsługują takie matryce. Nie wiadomo, czy będzie możliwość wgrania na nie Androida, ani czy smartfony te powstają we współpracy z Huaweiem, czy są od początku do końca projektem Nokii. Pomysł ten jest jednak bardzo ryzykowny. Nokia nie radzi sobie najlepiej. Jeśli więc smarfony te będą porażką, to ruch ten raczej zniechęci producentów do HarmonyOS.

Aktualizacja:

Nokia postanowiła odnieść się do sprawy. Firma stwierdziła, że nie zamierza rezygnować z Androida na rzecz innego systemu operacyjnego i przeczy plotkom dotyczącym zastosowania HarmonyOS w modelu Nokia X60 i X60 Pro.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy