Oppo prawie jak Mi Mix Alpha

Prawie jak Xiaomi Mi Mix Alpha – Oppo pracuje nad wyjątkowym smartfonem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Oppo ma na koncie naprawdę wiele pomysłowych konstrukcji. Dobrym przykładem są tutaj OPPO X 2021, czy OPPO rollable. Teraz jednak firma złożyła patent na smartfon z ekranem zachodzącym na tył urządzenia. Mimo to nie jest to zbyt oryginalny pomysł. Smartfon ten przypomina bowiem mnie zaawansowaną wariację na temat Mi Mix Alpha. Ustępuje on smartfonowi Xiaomi w tym, że jedna z krawędzi urządzenia nie jest pokryta wyświetlaczem, co jednak nie musi być wadą z użytkowego punktu widzenia.

Oppo prawie jak Mi Mix Alpha

Oppo prawie jak Mi Mix Alpha

Oppo złożyło rzeczony patent w Światowym Biurze Własności Intelektualnej (WIPO) z dokumentacją o nazwie Metoda montażu i demontażu sprzętu elektronicznego. Opracowuje on metody montażu i demontażu dwustronnych elastycznych ekranów. Na patencie widzimy smartfon z cienkimi ramkami i ostrymi rogami. Powstałe na ich podstawie koncepty od LetsGoDigital obrazują to, jak taki smarfon ma wyglądać. Co ciekawe sam ekran nie jest delikatnie zakrzywiony, jak to miało miejsce w Xiaomi, a zgięty pod kątem 90 stopni. Co ciekawe sam smartfon ma przy trzech krawędziach dość spore ramki.

Zobacz też: [Recenzja] Smart home od TP-Link, czyli co potrafi sprzęt Tapo?

Z tyłu przy lewej krawędzi znajduje się przestrzeń bez ekranu. Na niej producent umieścił cztery czujniki i lampę błyskową LED pod obiektywami. Ponieważ jest to telefon pełnoekranowy z wyświetlaczem owiniętym wokół niego, możemy powiedzieć, że tylny aparat może być używany jako czujnik selfie, natomiast z przodu nie ma żadnego obiektywu. Oczywiście taki smartfon nie musi w ogóle powstać. Jest to bowiem patent na sposób montażu, a nie wzór konkretnego urządzenia. Możliwe jednak, że Oppo pracuje właśnie nad czymś takim, lub przynajmniej podobnym.

Źródło: LetsGoDigital

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy