ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MIUI 7 i aktualny Android? Xiaomi wie jak zadbać o swoich klientów bez zmuszania do wymiany smartfona

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
miui v6 8

Smartfonów z Androidem jest na rynku tyle, że trudno zapewnić aktualizację do najnowszej wersji każdemu z nich. Nawet czołowi producenci telefonów zdają się zapominać o swoich modelach i wolą wypuścić ich następców już z zaktualizowanym systemem. Xiaomi stara się być na czasie. Autorska nakładka MIUI nie dość, że wygląda świetnie to jeszcze jest często aktualizowana. Właśnie przyszła na to znowu pora.

MIUI to nakładka systemowa stworzona przez Xiaomi. Jest bardzo intuicyjna, kolorowa, a inspiracje czerpie prawdopodobnie z produktu Apple. Niemniej nie odejmuje to jej świetności. Część z Was pewnie ją kojarzy, a część być może używa. Wszak MIUI stało się na tyle popularne, że możemy znaleźć specjalnie przygotowane wersje systemu oparte na tej nakładce do samodzielnego wgrania. Modderzy mogą więc ją doskonale znać.

Ostatnia wersja, czyli MIUI 6 oparta jest na Androidzie Lollipop w wersji 5.0. Możemy ją znaleźć we wszystkich niedawnych propozycjach chińskiego producenta jak np. Xiaomi Mi 3, Mi 4, Mi Note. Następna edycja z numerkiem 7 ma już działać na Androidzie Lollipop w wersji 5.1, który już niedawna znajduje się na rynku.

MIUI 6 został zapowiedziany 16 sierpnia 2014 roku. W tym roku tego samego dnia Xiaomi ma ogłosić parę informacji dotyczących ofert, promocji czy zniżek. Być może właśnie i w ten dzień firma zdecyduje się na zapowiedzenie MIUI 7. Byłaby to świetna informacja, a takie dbanie o częstość aktualizacji na pewno odbiłoby się pozytywnym echem wśród społeczności użytkowników. Przecież nie można z każdą nową wersją Androida wymieniać telefonu na nowszy model, bo tak się bardziej opłaca producentowi…

Jeśli nie widzieliście jeszcze jak wygląda ten system, zerknijcie poniżej na parę zrzutów z obecnie dostępnej wersji.

MIUI-6
MIUI-6 (2)
MIUI-6 (1)
MIUI-6 (3)

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy