Bez większej kampanii reklamowej Tesco wpisując się w trend, oferuje w sprzedaży kolejny tablet. Tym razem hipermarket postanowił nie iść w ślady konkurencji i nie oferuje skrajnie budżetowego sprzętu za mniej niż 200 złotych.

Overmax OV-TB-06 (bo taką nazwę nosi owe urządzenie) to tablet z 10 calowym ekranem pojemnościowym o rozdzielczości 1024 x 600 z multidotykiem. Producent wyposażył go w 1 GHz procesor ARM Cortex A8 (SoC Boxchip A10), 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci flash oraz czytnik kart pamięci. Wszystkim steruje zaś Android w wersji 4.0. Zauważalnym jest brak modemu 3G, ale podobnie jak w przypadku Go Clever A73 (oferowanego jakiś czas temu przez Biedronkę) można podłączyć modem pod USB (lista dostępnych urządzeń dostępna na naszym forum pod tym linkiem). Tablet zaś został wyceniony na 499 złotych.

Cena wydaje się być kusząca i jest to na pewno ciekawa propozycja zwłaszcza dla osób, które szukają gadżetu na prezent komunijny. Oczywiście nie można ukryć, że sprzęt jest typowo modelem budżetowym, ale za tablet o podobnych parametrach musimy na Allegro zapłacić około 100 złotych więcej.

źródło: Tesco

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.