Wiadomości Google przypomną, że nie odpisaliśmy

Wiadomości Google robią porządek – usuną jednorazowe hasła, ale nie u nas

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wiadomości Google doczekają się ciekawej funkcji. Chodzi o usuwanie jednorazowych haseł OTP (One Time Passwords), które często zalegają w naszych skrzynkach odbiorczych. I choć sam pomysł już wcześniej był zapowiadany przez Google, to firma dopiero planuje jego wdrożenie. Niestety, ale obecnie tylko na jednym rynku, co dość trudno zrozumieć.

Wiadomości Google i usuwanie jednorazowych haseł

Wiadomości Google hasła jednorazowe OTP

Jednorazowe hasła, które dostajemy z banków czy serwisów, a które służą do uwierzytelniania, często potrafią tkwić w skrzynce odbiorczej bardzo długo. I choć mogą nie zajmować dużo miejsca, to wprowadzają pewnego rodzaju bałagan. I Google zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też wprowadza opcję usuwania haseł OTP po upływie 24 godzin od momentu ich otrzymania. Działo się to będzie automatycznie, jeżeli użytkownik zaakceptuje opcję, która pojawi się w Wiadomościach Google. Proste i skuteczne rozwiązanie, ale w Polsce go nie zobaczymy, a przynajmniej nie od razu.

Funkcja usuwania jednorazowych haseł trafi bowiem tylko do Indii. Pojawi się na sprzętach działających na Android 8 i wyższym, ale nic nie wiadomo jeszcze o tym, kiedy funkcja pojawi się na innych rynkach. Możliwe, że Google chce po prostu przetestować nową funkcję na jednym rynku i dopiero później wdrożyć ją na innych. To nie wszystko, co nowego ma się pojawić w Wiadomościach Google. Gigant testuje także dodawanie kategorii do wiadomości.

Zobacz też: Tak, Windows 11 da się uruchomić na Lumii.

Wiadomości Google kategorie

W Wiadomościach Google pojawią się zakładki, które będą porządkowały skrzynkę odbiorczą. Zobaczymy tam m.in. zakładkę Osobiste czy Transakcje. Klikając na wybraną z nich, będziemy w stanie zobaczyć przypisane do niej wiadomości. Proste, ale mogące wiele ułatwić, a szczególnie wtedy, kiedy korzysta się bardzo dużo z Wiadomości Google. Teraz można tylko liczyć na to, że Google wprowadzi opisane tutaj nowości także na innych rynkach.

Źródło: Blog Google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy