heyah 01 uwierzytelnienie karty

Masz numer w Heyah 01? Pamiętaj o uwierzytelnieniu karty, by uniknąć kłopotów

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

T-Mobile przypomina, że osoby korzystające z Heyah 01 powinny wykonać uwierzytelnienie karty płatniczej lub kredytowej. To konieczne, żeby móc korzystać z usług telekomunikacyjnych na terenie Unii Europejskiej. Ma to związek z unijną dyrektywą dotyczącą regulacji usług płatniczych Payment Services Directive 2 (PDS2).

Uwierzytelnienie karty w Heyah 01

Sprawa dotyczy użytkowników Heyah 01, którzy po 1 stycznia 2021 roku dodali kartę płatniczą lub kredytową w aplikacji Moja Heyah. Osoby te powinny dokonać uwierzytelnienia podpiętej karty. Można to zrobić, logując się do aplikacji na swoim smartfonie i postępując zgodnie z instrukcjami otrzymanymi drogą mailową.

Aktualnie płacąc w internecie kartą płatniczą, transakcje są zabezpieczane usługą 3D Secure. Transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który otrzymujesz na numer telefonu – wyjaśnia T-Mobile. Operator dodaje, że po uwierzytelnieniu w celu autoryzacji transakcji internetowych będzie trzeba podać dane karty (m.in. jej numeru i daty ważności) i kodu 3D Secure z SMS-a. Alternatywne rozwiązanie to potwierdzenie transakcji w aplikacji bankowej.

Po co to wszystko? Unijna dyrektywa wprowadziła jednolity rynek płatności w Unii Europejskiej oraz kilku innych krajach. W związku z tym zmieniły się wewnętrzne przepisy w państwach członkowskich UE, w tym w Polsce. Wymagane jest silne uwierzytelnienie podczas usług płatniczych.

Czytaj także: Samsung obiecuje 5-letnie wsparcie dla smartfonów, z których raczej nie korzystasz

Co stanie się z osobami, które korzystają z Heyah 01, ale nie uwierzytelnią swojej karty? Tacy użytkownicy nie będą mogli korzystać z połączeń międzynarodowych, roamingu oraz połączeń, SMS-ów i MMS-ów na numery premium, ponieważ te usługi na ich kontach zostaną zablokowane po braku akceptacji przez banki płatności z nieuwierzytelnionej karty – wyjaśnia T-Mobile.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy