Nikon Z fc

Nikon Z fc – cyfrówka dla fanów analogowej klasyki sprzed kilkudziesięciu lat

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Firma Nikon zapowiedziała nowy aparat z serii Z, który łączy stylistykę retro z nowoczesną funkcjonalnością. W ten oto sposób Nikon Z fc jest bezlusterkowcem, który na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny analog z lat 80. Tym samym byłby idealnym wyborem dla podróżników w czasie odwiedzających tamten okres, o ile tacy by istnieli. Na pewno też sprawdzi się u osób, które po prostu lubią taki styl i zwracają uwagę na estetykę nie tylko rejestrowanych obrazów, ale i samego urządzenia.

Nikon Z fc

Nikon Z fc

Nikon Z fc to bezlusterkowy aparat cyfrowy wyposażony w 20,9-megapikselową matrycę formatu DX, umieszczoną w kompaktowym, lekkim korpusie o wymiarach 5,3 × 3,7 × 1,8 cala. Całość waży natomiast 300 gramów. Inspiracją dla tego aparatu jest analogowy Nikon FM2 z 1982 roku. Producent zastosował nawet logo pasujące do epoki i rozmieścił pokrętła sterujące tak, aby odpowiadały temu, co znajdowało się w pierwowzorze. Całość psuje jednak tył aparatu, który zawiera 3-calowy, odchylany, dotykowy ekran LCD, d-pad i szereg przycisków funkcyjnych. Trudno jednak sobie wyobrazić fotografię bez tego elementu. Jednak dla fanów bardziej klasycznego wykonywania zdjęć powyżej znajduje się wizjer elektroniczny OLED o przekątnej 0,39 cala.

Zobacz też: Nowy aparat iPhone 13 Pro, ale to nie jest zmiana jakiej chcemy

Aparat może pochwalić się zakresem czułości ISO od 100 do 51 200 i jest w stanie rejestrować do 11 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości. W grę wchodzi również 209-punktowy hybrydowy system autofokusa z detekcją fazy i kontrastu, który wykorzystuje system mocowania Nikon Z. Dodatkowo aparat może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę lub Full HD z prędkością do 120 klatek na sekundę. Cena samego korpusu wynosi 959,95 USD. Jednak taki zakup jest zalecany jedynie fotografom, którzy mają już odpowiednie szkła. Pozostali powinni zdecydować się na zestaw zawierający obiektyw 16-50 mm f/3.5-6.3. W tym przypadku cena wynosi 1 099,95 dolarów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy