Jakiś czas temu opisywałem na łamach portalu tablet Go Clever oferowany przez Biedronkę za 369 złotych. Niska cena urządzenia spowodowała, że rozszedł się on jak ciepłe bułeczki. Nic, więc dziwnego, że kolejne supermarkety i markety takie jak Real czy Polo Market postanowiły przyłączyć się do walki cenowej by przyciągnąć klientów spragnionych tabletów. Od wczoraj również Carrefour postanowił ugryźć kawałek tortu wprowadzając do sprzedaży Apollo Quick 701 za niewiarygodnie niską cenę – 199 złotych!

Cena jednak ma swoje uzasadnienie. Wystarczy prześledzić specyfikację techniczną. Z ulotki promocyjnej udostępnionej przez sklep wynika, że tablet posiada procesor Infotmic X210 1 GHz ARM11, 256 MB pamięci RAM (!), 7 calowy ekran o rozdzielczości 800×480, 4 GB pamięci wewnętrznej, moduł WiFi, system operacyjny Android 2.3 oraz wbudowany głośnik i mikrofon. Producent zaś dodatkowo podaje, że urządzenie wyposażone jest w kamerę 0,3 Mpix oraz akumulator o pojemności 2400 mAh. Jak się łatwo domyślić tablet nie jest wyposażony ani w moduł Bluetooth, ani w GPS oraz 3G. Na uwagę zasługuje zwłaszcza niewielka ilość pamięci RAM, która nie pozwoli cieszyć się licznymi aplikacjami z Google Play.

Apollo Quicki 701 będzie dostępny w sprzedaży do 30 kwietnia.

źródło: Carrefour
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.