Unity na Chrome OS

Dzięki temu partnerstwu w końcu zaczną powstawać natywne gry na Chrome OS

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zapotrzebowanie na niedrogie, niezawodne komputery PC nigdy nie było większe, ponieważ większość świata wciąż boryka się z pandemią. Chromebooki okazały się zwycięską formułą, dzięki której platforma Google zyskała przewagę nad systemami Windows i macOS. Ponieważ sprzedaż nadal bije rekordy, wydawcy współpracują z Google, aby włączyć swoje produkty do jego kwitnącego ekosystemu, który ma potencjał na stanie się jedną z największych platform do gier.

Unity na Chrome OS

Unity na Chrome OS

Twórcy silnika Unity ogłosili partnerstwo z Google. Mają oni zamiar udoskonalić swoje narzędzia tak, aby umożliwić tworzenie gier na Chrome OS, a także zmodyfikować pod komputery pozycje znane z Androida. Jest to wielka szansa na rozszerzenie gier mobilnych do szerszej publiczności. Za pomocą Unity 2021.2 beta, twórcy gier mogą skorzystać z szerokiej gamy funkcji, które pozwolą im zoptymalizować swoje gry na Chromebooku. Wśród usprawnień jest między innymi oferowanie twórcom gier rozwiązań dla problematycznego zarządzania klawiaturą, myszą i oknami na Chrome OS.

Zobacz też: Przystań Xiaomi – startuje nowa akcja nad morzem, by nie było nudno

Silnik Unity kompiluje również gry dla 64-bitowych Chromebooków, w tym ARM, aby zapewnić graczom najlepszą możliwą wydajność. Unity planuje wdrożyć te usprawnienia w Unity 2020 LTS do końca tego roku. Dzięki temu twórcy gier, zwłaszcza Indie, będą w stanie trafić do znacznie szerszego grona odbiorców. Przy okazji więcej gier powinno trafić po drodze także na Androida, co jest kolejnym dużym plusem takiego zabiegu.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy