Lenovo Yoga Tab 13

Lenovo Yoga Tab 13 ofcjalnie – charakterystyczna podstawka stała się jeszcze bardziej funkcjonalna

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Lenovo udowadnia, że funkcja monitora to nie był jednorazowy wyskok w przypadku Lenovo Yoga Tab Pro. Najnowszy model producenta umieszczony o oczko wyżej, czyli Lenovo Yoga Tab 13 również został wyposażony w tę funkcjonalność. Nie jest to jednak jedyna nowość w serii. Najbardziej użyteczną opcją wydaje się ta najbardziej prozaiczna, czyli przebudowana podstawka tabletu. Zastąpienie płytki wygiętym prętem nie tylko zmniejsza masę tego elementu, ale także otwiera pole do zupełnie nowego sposobu ustawiania urządzenia.

Lenovo Yoga Tab 13

Na froncie urządzenia znajdziemy duży, 13-calowy ekran LTPS LCD o rozdzielczości 2160 × 1350 pikseli i częstotliwości odświeżania 60 Hz. I, mimo że to właśnie ekran jest najważniejszym elementem każdego tabletu, to za to, co prezentuje, odpowiada procesor. Tutaj natomiast Lenovo nie poszło na skróty i firma zdecydowała się na tańszego flagowca, czyli układ Qualcomm Snapdragon 870, który jest wspierany przez 8 GB RAM. Skoro już jesteśmy przy pamięci, to tej na pliki mamy do dyspozycji całe 256 GB. Lenovo nie oszczędzało także na zastosowanym akumulatorze. Ten ma pojemność 10 000 mAh i zapewnia do 12 godzin ciągłego odtwarzania filmów. Sam tablet pracuje natomiast pod kontrolą systemu Android 11.

Zobacz też: Wadliwy rdzeń Xboxa Series X jako serce PC – AMD wie, co to recykling

Podstawka ze stali nierdzewnej posiada powłokę zapobiegającą zbieranie odcisków palców i jest zaprojektowana tak, aby umożliwić jak najwięcej trybów ustawienia urządzenia. Można je nawet powiesić, bo czemu by nie? Jak już wspomniałem we wstępie, Lenovo Yoga Tab 13 może również działać jako przenośny wyświetlacz dodatkowy. Wystarczy podłączyć go do laptopa za pomocą dołączonego kabla. Jeśli chodzi o ceny, to te zaczynają się od 799 Euro, czyli około 3600 PLN z wliczonym VAT.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy