Infinix Concept Phone 2021

100 procent w 10 minut – Inifinx Concept Phone to obietnica zmian

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Infinix Concept Phone to nowy smartfon, którego jednak nie będzie można kupić. Urządzenie stworzone tylko po to, by zaprezentować możliwości firmy. I trzeba przyznać, że te robią wrażenie. Infinix zapowiadał ostatnio, że pracuje nad ładowaniem 160 W i teraz zaprezentował jego skuteczność. 10 minut ma wystarczyć do tego, by naładować ogniwo w smartfonie do pełna. Jednocześnie nie podwyższając temperatury urządzenia zbyt wysoko.

Infinix Concept Phone – 160 W i zmienne kolory obudowy

Infinix Concept Phone 2021

Niektórzy producenci decydują się na stworzenie smartfona tylko po to, by pokazać, że potrafią. Robiło to Xiaomi czy Oppo, a teraz taki ruch wykonał Infinix. Marka, która u nas nie jest znana, ale przy takich ambitnych rzeczach, jak teraz pokazanych, może się to zmienić. W końcu kto nie chciałby, żeby jego smartfon dało się naładować w kilkanaście minut do pełna. Infinix Concept Phone 2021 to potrafi. Sprzęt wyposażony w ogniwo 4000 mAh da się naładować w 10 minut z wykorzystaniem Ultra Fast Charge 160 W. Nawet odrobinę szybciej, a przy tym wszystkim udało się utrzymać temperaturę urządzenia na poziomie poniżej 40 stopni Celsjusza.

Firma zapewnia, że zastosowała tutaj aż 60 różnego rodzaju mechanizmów i systemów bezpieczeństwa. Tak, by przypadkiem takie szybkie ładowanie nie spowodowało żadnych problemów z urządzeniem. W minutę można naładować sprzęt do 18%, a prawie 60% osiąga się w około 5 minut. Do tego dochodzi ładowanie bezprzewodowe na poziomie 50 W.

Infinix Concept Phone 2021

Zobacz też: Huawei buduje własną fabrykę procesorów.

Producent zastosował tutaj także technologię, która pozwala na zmianę koloru obudowy. Ta może stać się niebieska, gdy otrzymamy jakieś powiadomienia, a i sam proces ładowania sygnalizowany jest zmiana kolorystyki. Do tego dochodzi zakrzywiony wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,7 cala, procesor MediaTek Helio G95, 8 GB RAM i 128 GB na dane. Dalej to jednak tylko projekt, którego na rynku nie zobaczymy, ale wykorzystaną w nim technologię pewnie tak. Tylko trzeba na to jeszcze poczekać.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy