żywotność baterii Xiaomi opóźnia ładowanie 200 W

Pięć minut do wyjścia i rozładowany smartfon? Dzięki tej technologii nie będzie to problemem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zespół naukowców z University of Cambridge może wkrótce wymyślić system ładowania baterii, który może w pełni naładować wyczerpane baterie smartfonów w ciągu 5 minut. Tym samym będzie on w stanie wyprzedzić flagowe rozwiązanie Xiaomi o 2 minuty i 56 sekund. Zespół zbadał zachowanie ładowania i rozładowywania baterii litowo-jonowych i opracował mechanizm kontroli prędkości ładowania, który doprowadził do superszybkiego ładowania baterii.

Ładowanie baterii w 5 minut

Ładowanie baterii w 5 minut

Niedawno Xiaomi zapowiedziało system szybkiego ładowania o nazwie 200W HyperCharge, zdolny do osiągnięcia pełnego naładowania Mi 11 w ciągu niecałych 8 minut. Jednak ma swoje wady, jak znaczne skrócenie żywotności baterii. Rewolucyjna technologia ładowania Cambridge jest podobno tania i może skalować cykl ładowania baterii, jednocześnie unikając przegrzania. Tym samym będzie szybsza, bezpieczniejsza i mniej destrukcyjna dla akumulatora. Z drugiej jednak strony rozwiązanie Xiaomi już istnieje, a badacze nad swoim będą pracować jeszcze kilka ładnych lat.

Zobacz też: Fatalne wieści na koniec tygodnia: Netflix zaplanował usunięcie prawie 40 świetnych tytułów!

Jednak jeśli się im uda, a Xiaomi lub inny producent ich nie wyprzedzi, to nowe rozwiązanie mogłoby podbić rynek. Nie tylko moglibyśmy błyskawicznie uzupełnić energie w swoim smartfonie, będąc w domu, ale ładowarki na przystankach i w centrach handlowych stałyby się powszechniejsze i bardziej sensowne. W końcu teraz czekając 5 minut na autobus, możemy co najwyżej podbić poziom naładowania baterii o kilka procent. Naładowanie dzięki temu akumulatora do pełna byłoby więc sporym przełomem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy