Xiaomi BEEBEST A308 Walkie-Talkie

Tanie, funkcjonalne i małe – Xiaomi prezentuje nowe Walkie-Talkie idealne na wakacje

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Należąca do Xiaomi firma BEEBEST jest znana z bogatej linii krótkofalówek, które zwykle pojawiają się w okresie wakacyjnym. Chińska marka wprowadziła teraz na rynek BEEBEST A308 Walkie-Talkie. Produkt jest obecnie w sprzedaży za 349 juanów, czyli około 200 PLN. I jest to idealne urządzenie dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas daleko od miejskiego zgiełku lub za granicą. Oferuje on bowiem komunikację całkowicie niezależną od zewnętrznych przekaźników.

Xiaomi BEEBEST A308 Walkie-Talkie

No dobrze, ale na rynku jest masa takich urządzeń. Czemu więc ktoś miałby sięgnąć akurat po sprzęt od Xiaomi? Otóż za wyborem tego sprzętu przemawiają jego wymiary. Mowa tu o urządzeniu, które waży 137 gramów i ma 16 mm grubości. Tym samym jest mniej odczuwalne w kieszeni niż smartfon. Przy okazji urządzenie jest naprawdę wytrzymałe. Bez problemu będzie działało w temperaturach od -20℃ do 50℃. Zgodność z normą IP54 oznacza, że radio to jest pyłoszczelne i odporne na zachlapania. Zasięg działania może rozciągać się aż do promienia 10 kilometrów, chociaż zależy to głównie od topografii terenu. Bateria 2190 mAh pozwoli natomiast na prowadzenie rozmów przez 13 godzin.

Zobacz też: MacBook, a obsługa monitorów zewnętrznych – ile ich można podłączyć?

Ktoś może jednak zapytać, po co mu to potrzebne, skoro są smartfony. Otóż zasięg sieci komórkowej nie jest dostępny wszędzie. Problemy z nim mogą występować zwłaszcza na mocno zalesionym terenie pełnym wysokich wzniesień i dolin. Dobrym przykładem jest tutaj, chociażby Roztocze, gdzie zaledwie kilkadziesiąt metrów może nas dzielić od wszystkich kresek po całkowity ich brak. Nie trudno więc sobie wyobrazić scenariusz, w którym podczas spływu kajakowego wypadamy z niego, a ten nam ucieka z nurtem rzeki. W takim wypadku dobrze byłoby poinformować kogoś, kto płynie przed nami, aby spróbował ją przechwycić, bo jej dogonienie samemu może okazać się bardzo trudne. Oczywiście to tylko przykład a takich scenariuszy można znaleźć o wiele więcej.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy