ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
energetyka wiatrowa kierunek studiów

Morska Energetyka Wiatrowa jako kierunek studiów – takie rzeczy w Trójmieście

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Już niedługo wystartuje ciekawy kierunek studiów, jakim jest Morska Energetyka Wiatrowa. Propozycja ta może szczególnie zainteresować mieszkańców Trójmiasta. To właśnie oni będą mieli najbliżej na uczelnie, które organizują nauczanie z tego zakresu. Propozycja jest odpowiedzią na zmieniające się trendy w energetyce i zapotrzebowanie na rynku pracy.

Nowy kierunek studiów – Morska Energetyka Wiatrowa

Kształcenie w ramach nowego kierunku będzie odbywało się na studiach II stopnia. Porozumienie w tej sprawie zawarły Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Morski w Gdyni. To ważne, bo kierunek będzie międzyuczelniany. Studenci będą mogli go wybierać już od semestru zimowego 2021/2022.

Polska i Europa stoją przed dużym wyzwaniem, jakim jest osiągnięcie założonych celów klimatycznych. Niezbędne są zmiany w kwestii tego, z jakich źródeł pozyskujemy energię. Unia Europejska chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku. Unijna strategia na rzecz energii z morskich źródeł odnawialnych zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy morskiej energii wiatrowej (z 12 GW do 60 GW do 2030 r. i do 300 GW do 2050 r.). Nasza uczelnia wychodzi naprzeciw tym zobowiązaniom i razem z Uniwersytetem Morskim w Gdyni otworzy międzyuczelniany kierunek studiów II stopnia o nazwie Morska Energetyka Wiatrowa – komentuje prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.

Czytaj także: Raport PKO Leasing: co piąta firma w Polsce planuje mieć auto elektryczne

Absolwent Morskiej Energetyki Wiatrowej ma mieć ogólnotechniczną wiedzę i umiejętności potrzebne m.in. w projektowaniu, budowie, remontach i eksploatacji morskich oraz przybrzeżnych obiektów energetycznych. Obecnie na Politechnice Gdańskiej działa również kierunek o takiej samej nazwie, ale w ramach studiów podyplomowych. Podyplomowa Morska Energetyka Wiatrowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem (brak miejsc po kilku dniach od ogłoszenia naboru).

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy