realme book z windows 11

realme otwiera się na laptopy z Windows 11 – firma nie zamierza stać w miejscu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nowy tweet od firmy potwierdza, że pierwszy w historii laptop realme będzie wspierał system Windows 11. Jednak nie jest jeszcze potwierdzone, czy realme Book będzie go oferował po wyjęciu z pudełka, czy też producent zapewni jego wsparcie i optymalizację przy aktualizacji. Pewne jest jednak to, że urządzenie będzie kompatybilne z najnowszą wersją systemu operacyjnego Windows.

realme Book z Windows 11

Tym samym nawet jeśli po wyjęciu z pudełka zobaczymy poczciwego Windowsa 10, to laptop ten może być jednym z pierwszych urządzeń, które uzyskają dostęp do następnej generacji systemu operacyjnego od Microsoftu. Oczekuje się, że Realme Book przejdzie oficjalnie w Indiach w okolicach święta Diwali, którego obchody rozpoczynają się czwartego listopada, natomiast Windows 11 ma trafić na pierwsze komputery pod koniec roku. Oznacza to, że nie można tu wykluczyć żadnego ze scenariuszy.

Zobacz też: [Porównanie] realme GT 5G czy Xiaomi Mi 11i? Którego taniego flagowca warto wybrać?

Obecnie nic wiele nie wiadomo na temat pierwszego laptopa od realme, ale na podstawie teaserów udostępnionych przez firmę, wydaje się, że inspiracja projektowa jest pobierana z MacBooka Air firmy Apple. To jednak można powiedzieć o wielu współczesnych laptopach rodem ze wschodu. W najbliższych tygodniach powinniśmy jednak dowiedzieć się czegoś więcej o nadchodzącym urządzeniu. Jeśli realme przełoży na niego swoją politykę znaną ze smartfonów, to powinien być to porządny kawałek elektroniki w bardzo atrakcyjnej cenie, za co oczywiście trzymamy kciuki. Nie wiadomo kiedy urządzenie ma zadebiutować w pozostałych regionach świata.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy