[Do pobrania] YouTube w końcu wie czym są pionowe filmy – jedna z nowości z ostatniej aktualizacji

1 minuta czytania
Komentarze
youtube pionowe vertical wideo filmy aktualizacja

Pionowe filmy to  z jednej strony ogromna wygoda dla nagrywającego, ale z drugiej katorga dla oglądającego. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu nagrań, ale na szczęście Google w końcu dowiedziało się co należy zrobić, aby takie wideo dało się wygodnie oglądać.

Najnowsza aktualizacja YouTube’a oznaczona numerem v10.28 jeszcze nie jest dla wszystkich dostępna, ale już wiemy, co się zmieniło. Przede wszystkim Google postanowiło rozróżniać filmy nagranie w pionie i przy ich odtwarzaniu nie są one traktowane jako poziome nagrania. Zasada działania jest oczywiście prosta i chociażby następujący film – po aktualizacji aplikacji – będzie odtwarzany tak jak to widać na grafice z początku newsa. To jest oczywiście najważniejsza zmiana, ale nie jedyna. Druga, którą niestety u nas zbyt szybko nie ujrzymy to wsparcie dla niskich rozdzielczości w przypadku zapisywania filmów do tych odtwarzanych offline. Dotychczas dostępne były dwa tryby: normalny (360p) oraz HD (720p). Teraz do tych dwóch ustawień dołączyło trzecie o rozdzielczości 144p. To pokazuje, że oglądanie filmów offline dedykowane jest krajom, w których o dostęp do Internetu jest zdecydowanie ciężej. Mimo wszystko osoby, które chcą już dzisiaj poznać nowości w aplikacji YouTube, mogą pobrać ten program klikając następujący link: Klik!

Zmiany są co prawda delikatne i tak naprawdę nie do końca rzucające się w oczy, ale z pewnością ułatwią korzystanie z aplikacji. Co jeszcze zmienilibyście w mobilnym programie YouTube’a? Oczywiście działanie w tle odpada.

źródło: XDA/Android Police

Motyw