Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G cena

Google zabierze mniej deweloperom, jeśli spojrzą szerzej na Androida

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Android to potęga, jeśli chodzi o zasięg. Google stworzyło platformę, która dociera do każdego zakątka na ziemi. Niestety, ale jako system znany jest głównie ze smartfonów. Pozostałe jego odmiany nie wzbudzają równie dużego zainteresowania. Dlatego teraz Amerykanie postanawiają z tym walczyć. Siłą rzeczy trzeba zachęcić deweloperów do tworzenia równie ciekawych aplikacji na kolejne kategorie urządzeń, aby mogły one chwalić się tym samym, co smartfony.

Google chce zmniejszyć prowizję deweloperom, gdy Ci zaczną tworzyć aplikacje na tablety i zegarki

Oppo Watch
Oppo Watch

W jaki sposób Google chce zwiększyć zainteresowanie deweloperów? Oczywiście poprzez zmniejszenie opłat, które od nich pobiera. Dzisiaj 30% zysków z aplikacji oferowanych w Sklepie Play pobierają właśnie Amerykanie. Ta wartość może spaść do 15%, jeśli deweloper spełni odpowiednie warunki. Przede wszystkim musi on oferować także aplikacje dla tabletów, na Android TV, Wear OS i Android Auto. Wszystko uwarunkowane odpowiednimi kategoriami, ale dodatkowo nie mogą to być byle jakie programy. Muszą one notować ponad 100 tysięcy instalacji miesięcznie oraz mieć mocną ocenę w Sklepie Play. Brzmi interesująco? Niekoniecznie. Na pewno brzmi to na wymagające zadanie, którego nawet Google nie do końca spełnia.

Zobacz też: Szukasz bezprzewodowych słuchawek? Oto świetna propozycja w promocyjnej cenie i z gratisem.

Mimo wszystko na pewno Amerykanie muszą coś zrobić, żeby zachęcić deweloperów do odkrywania nowych gałęzi. Czy powyższe rozwiązanie jest odpowiednie? Patrząc na poprzednie próby różnych firm (na przykład Microsoft płacił za aplikacje na Windows Phone), może być ciężko. Niemniej na pewno nie zaszkodzi.

Źródło: Engadget, Ars Technica

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy