ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony aktualizuje Xperie Z2 i Z3 do Androida 5.1 Lollipop – które modele będą następne?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xperia z sony lollipop

Japończycy niedawno zapowiedzieli, że jeszcze w tym miesiącu rozpoczną aktualizację wybranych swoich modeli do najnowszego systemu jakim jest Android 5.1 Lollipop naprawiający wiele błędów swojego poprzednika. Tak oto posiadacze poszczególnych modeli mogą powoli zacząć się cieszyć z zalet ostatniego oprogramowania.

Zapowiedzieli to jest, dzisiaj oficjalnie Xperie Z3 oraz Z2 – wszystkie modele z rodziny, zarówno smartfony jak i tablety – mogą zostać zaktualizowane do Androida 5.1 Lollipop, ale oczywiście zależnie od rynku. Pierwszeństwo dostała Japonia, ale z czasem również i u nas pojawi się odpowiednie wsparcie toteż sprawdzajcie w ustawieniach czy Polska także zostanie szybko uwzględniona. Niemniej jednak to nie jest aktualizacja na wyłączność dla topowych modeli Sony, gdyż pojawiły się kolejne zapowiedzi. Japończycy już zapowiedzieli, że na najnowszy system mogą szykować się użytkownicy pozostałych urządzeń z serii Xperia Z, ale także posiadacze takich modeli jak Xperia M2 (Aqua), T2 Ultra czy też C3. Zmian nie ma wiele i wszystko opiera się na poprawkach – podobnie jak sam Android 5.1 Lollipop, ale zbierając wszystko w całość z pewnością ocenicie ten ruch firmy za dobry.

Tym samym Sony z początku uważane za jednego z najgorszych producentów pod względem aktualizacji, teraz zaczyna się wyróżniać. Oczywiście – jak to w przypadku Androida – warto dodać, że lepiej późno niż wcale, ale myślicie, że taki trend na wsparcie starszych urządzeń Japończycy utrzymają także w związku z Androidem M?

źródło: phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy